• DOLAR
  6,8107
  %-0,14
 • EURO
  7,5776
  %0,15
 • ALTIN
  380,59
  %0,37
 • BIST
  8,5010
  %0,87
Aloe Vera Doğru Bir Şekilde Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Doğru Bir Şekilde Nasıl Kullanılır

Aloe Vera Doğru Bir Şekilde Nasıl Kullanılır Sağladığı sayısız faydalar nedeniyle aloe vera dünyadaki en ünlü bitkilerden birisidir. Etkili bir şekilde çok miktarda sağlık sorununu ve cilt hastalığını tedavi etmek için yapraklarını ve jelini kullanabilirsiniz. Doğal bir ürün olduğundan ötürü aloe vera diğer geleneksel kimyasal dolu ürünlere kıyasla çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Aloe vera […]

Aloe Vera Doğru Bir Şekilde Nasıl Kullanılır

Sağladığı sayısız faydalar nedeniyle aloe vera dünyadaki en ünlü bitkilerden birisidir. Etkili bir şekilde çok miktarda sağlık sorununu ve cilt hastalığını tedavi etmek için yapraklarını ve jelini kullanabilirsiniz. Doğal bir ürün olduğundan ötürü aloe vera diğer geleneksel kimyasal dolu ürünlere kıyasla çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Aloe vera yapraklarını çay olarak tüketebilirsiniz, yapraklarından elde edeceğiniz jeli bir smoothie yapmak için kullanabilirsiniz veya harici olarak ilgili bölge üzerine uygulayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bir aloe vera yaprağını almak, ortadan bölmek ve jeli yaralarınızın, kesiklerinizin veya yanıklarınızın üzerine uygulamaktır.

Aloe Veranın Faydaları

Yanıkların neden olduğu ağrıları hafifletir.
Cildinizin veya ilgili bölgenin üzerine uygulayın ve jel, hücrelerinizin yenilenmesine katkıda bulunacaktır. Jeli aynı zamanda harika bir cilt nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz.

Güçlü antioksidan ve mantar karşıtı özelliklere sahiptir ve bu sayede pamukçuk gibi hastalıkları tedavi etmek için oldukça kullanışlıdır.
Başka B12 olmak üzere vitaminler açısından zengindir.
Aynı zamanda kalsiyum, potasyum, magnezyum, krom, bakır, demir, çinko, manganez ve diğer bağışıklık sisteminizi güçlendiren mineraller açısından zengindir.
Alerji, cilt iltihapları ve egzama, sedef hastalığı, sivilce ve siğil gibi çeşitli hastalıkları tedavi eder.
Kandaki şeker düzeyinizi doğal bir şekilde düzenler.
Sinirlerinizi yatıştırır ve mide ekşimesini hafifletir.
Dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığına katkıda bulunur.
Aloe vera soğuk algınlığı ve grip olmak üzere çeşitli hastalıkları tedavi eder.
Aloe verayı harici olarak kullanmak için yapraklarını ortadan bölün ve nazik bir şekilde ilgili bölge üzerine uygulayın.

Aloe Vera Jeli Nasıl Elde Edilir?

Aloe vera jelini dahili olarak kullanmak için tek yapmanız gereken jeli elde etmek ve lezzetli bir smoothie hazırlamaktır.
Yaprakların kenarlarını ve ucunu koparmak ile başlayın. Uçtan kopartacağınız kısmın parmak kalınlığından daha kalın olmadığından emin olun çünkü jel aniden çıkabilir.
Bunu yaptıktan sonra ince bir bıçak alın ve iç katmanı yavaşça çıkartın. Orta kısmı kesin ve bir kaşık kullanarak, jeli çıkartın ve daha sonra kullanmak için bir kabın içerisine koyun.
Ancak yaprağın kalanını henüz atmayın. Bu yapraklar cildiniz için harika bir tedavi yöntemidir. Bunları ev yapımı aromatik bir yüz maskesi yapmak için kullanabilirsiniz.
İşiniz bittikten sonra saf aloe vera jelini bir blendera koyun ve en sevdiğiniz meyveler ve sebzeler ile karıştırın veya içine sadece su da ekleyerek sade bir karışım elde edebilirsiniz. Eğer harika bir detoks içeceği hazırlamak isterseniz, jeli biraz limon ve bal ile karıştırmanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM