• DOLAR
  6,8123
  %0,03
 • EURO
  7,5943
  %0,34
 • ALTIN
  381,01
  %0,03
 • BIST
  8,5246
  %0,10
Ananas Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Ananas Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Ananas Kabuğunun İnanılmaz Faydaları Ananas, “bromeliad” ailesindeki yenilebilen birkaç meyveden birisidir. Bu özel meyve birçok meyvenin sağlayacağı faydadan daha fazlasını sağlamaktadır. Ancak kabuğu da dahil olmak üzere ananasın her şeyinden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yazımızı okuyarak bunlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ananasın Besin Değeri Ananas, C vitamini ve manganez açısından zengindir. Aynı zamanda bir enzim […]

Ananas Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Ananas, “bromeliad” ailesindeki yenilebilen birkaç meyveden birisidir. Bu özel meyve birçok meyvenin sağlayacağı faydadan daha fazlasını sağlamaktadır.

Ancak kabuğu da dahil olmak üzere ananasın her şeyinden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yazımızı okuyarak bunlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ananasın Besin Değeri

Ananas, C vitamini ve manganez açısından zengindir. Aynı zamanda bir enzim olan bromelain ve lif içermektedir. Manganez, bedeninizin savunma sistemini güçlendiren önemli bir antioksidandır.

Ananas aynı zamanda enerji üretimi için oldukça faydalı olan B vitamini ve tiamin içermektedir. Bu harika meyve diyet yapanlar için harikadır çünkü hiç kolesterolü, yağı olmadığı gibi sodyum içeriği açısından da düşüktür.

Bir bardak ananas suyu ise sadece 82 kalori içerir.

Ananasın Faydaları

İltihaplanma Karşıtıdır

Bromelain sadece ananas tarafından elde edilebilinmektedir. Bromelain en fazla meyvenin orta kısmında bulunur ancak meyvenin tamamında da bulunmaktadır. Sahip olduğu iltihaplanma karşıtı özellikleri sayesinde bromelain spor sakatlanmaları tedavi eder ve ağrıları hafifletir.

Kanser Karşıtıdır

Bromelain kansere karşı oldukça başarılı bir koruma sağlar. Ananas, kemoterapi ile beraber birleşerek, kanserli hücrelerin büyümesini engeller. Aynı zamanda sizi prostat ve kolon kanserinden koruyan betakaroten açısından zengindir.

Kalbiniz için Faydalıdır

C vitamini kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Finlandiya’da yapılan araştırmalara göre bedende bol miktarda C vitamini bulunması koroner kalp rahatsızlıklarını önlemede yardımcı olur.

Kataraktı Önler

C vitamini aynı zamanda görme kabiliyetinizi korumak için de önemli bir role sahiptir. Bol miktarda C vitamini tüketimi katarakt riskini de azaltmaktadır.

Doğurganlığı Arttırır

Ananasın içinde C vitamini, bakır, betakaroten, folik asit ve çinko da dahil olmak üzere sayısız mineral ve vitamin içermektedir. Bunların çoğu hem kadınlarda hem erkeklerde doğurganlığı arttırmaya yardımcı olur.

Harika Ananas Suyu Tarifi

Malzemeler

1 litre filtrelenmiş su
Kabuğu ile birlikte 1 ananas
Tatlandırmak için tatlandırıcı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

İlk olarak ananas kabuklarını iyice yıkayınız. Ananası soyun ve kabuğunu, meyveden ayırın.

Kabuğu biraz posa ile birlikte kaynatın. Soğumaya bıraktıktan sonra bir litre su ile karıştırın ve tatlandırmak için biraz tatlandırıcı ekleyin.

Meyve suyunu süzdükten sonra dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM