• DOLAR
  6,7291
  %-0,03
 • EURO
  7,5599
  %-0,21
 • ALTIN
  367,98
  %0,06
 • BIST
  8,4615
  %-0,23
Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Tarifi

Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Tarifi

Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Tarifi Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Malzemeleri; 1 paket kakaolu bisküvi 1 kâse çilek (çileklerin sapları ayıklanmış, bol suda bekletilerek yıkanmış) Kreması İçin Malzemeler; 1 litre süt 1 çay bardağı toz şeker 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 2 paket vanilya 1 paket krem şanti Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Yapılışı; […]

Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Tarifi

Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Malzemeleri;

1 paket kakaolu bisküvi
1 kâse çilek (çileklerin sapları ayıklanmış, bol suda bekletilerek yıkanmış)

Kreması İçin Malzemeler;

1 litre süt
1 çay bardağı toz şeker
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
2 paket vanilya
1 paket krem şanti

Bardakta Çilekli Bisküvili Tatlı Yapılışı;

Önce tatlının muhallebisini hazırlamaya başlayın.

Küçük bir sos tenceresine 1 litre sütü dökün ve ocağın altını kısık ateşte yakın.

Sütün içerisine önce 1 çay bardağı toz şekeri ekleyin ve eriyene kadar iyice karıştırın.

Şeker eridikten sonra, önce nişastayı ardından unu ekleyin.

Un ve nişastayı sütün içine eklerken, sütü bir yandan çırpıcı yardımıyla karıştırarak ekleyin ki topaklanma yapmasın.

Kaynayana kadar karıştırmaya devam edin.

Kaynamaya ve muhallebi kıvamını almaya başlayınca, 2 paket vanilyayı muhallebinin içine ilave ederek iyice karıştırın.

Vanilyanın karışımın içinde iyice eridiğine emin olduktan sonra, 1 paket kremşantiyi muhallebinin içine dökün ve mikser yardımıyla pürüzsüz bir kıvam olana kadar iyice çırpın.

Muhallebiniz hazır hale gelmiştir.

Sonra, bardakta sunum için hazırlama kısmına geçin.

Arzuya göre bu bardak ayaklı kadeh de olabilir.

Yıkadığınız ve saplarını ayıkladığınız çilekleri dilimleyin.

1 paket hazır aldığınız kakaolu bisküviyi de mutfak robotundan geçirerek toz hale getirin.

Bardaklara hazırladığınız muhallebiden bir kepçe doldurun.

Üzerine ve bardakların kenarlarına gelecek şekilde (bardağın yüzeyine yapıştırır gibi) çilek dilimlerini dizin.

Bardağın ortasına gelecek şekilde yani ilk kepçe koyduğunuz muhallebinin üstüne toz haline getirdiğiniz kakao bisküviden koyun.

En üste tekrar muhallebiden birer kepçe doldurun.

Hazır olan bardaktaki tatlının üzerini süslemek için çilek ya da çikolata sos koyabilirsiniz.

Tatlıyı en az bir saat dolapta dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM