• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Bebekler Nasıl Sakinleştirilir

Bebekler Nasıl Sakinleştirilir

Bebekler Nasıl Sakinleştirilir Bebekler doğaları gereği her isteklerini ağlayarak belli ederler. Gazı olup rahatlamak isteyen, acıkan, altına yapan, sıkılan, uykusu gelen ya da benzer durumlar içine girip de ebeveyne sinyal göndermek isteyen bebekler bu noktada ağlayarak kendilerini ifade ederler. Özellikle de ilk defa bebek sahibi olan çiftler için bazen bu durum dayanılmaz olabilir. Gece, gündüz, […]

Bebekler Nasıl Sakinleştirilir

Bebekler doğaları gereği her isteklerini ağlayarak belli ederler. Gazı olup rahatlamak isteyen, acıkan, altına yapan, sıkılan, uykusu gelen ya da benzer durumlar içine girip de ebeveyne sinyal göndermek isteyen bebekler bu noktada ağlayarak kendilerini ifade ederler. Özellikle de ilk defa bebek sahibi olan çiftler için bazen bu durum dayanılmaz olabilir. Gece, gündüz, zaman, mekan fark etmeden ağlayan bu bebekler bir şekilde sakinleştirilmelidir. Bunun için de temel bir takım yöntemlerin belirlenmesi gerekir.

Ağlayan bir bebek için sakinleştirme adımlar çeşitli yollar takip edilerek uygulanabilir. Beşikte yatan bebeklerin çeşitli şekillerde susturulması ve rahatlatılması mümkündür. Rahatlayan, huzura kavuşan bebek sessizleşecektir. Peki, bu durumda neler yapılabilir?

Örtüye Sarma ve Bebeğe Sarılma

Bebekler doğumun hemen ardından bazı duyguları hissetmek isterler. Örnek olarak kendini güvende hissetme hususu burada dikkat çeker. Eğer ki bebek kendini emniyette hissedecek olursa güven duygusu da ortaya çıkacak, sıkı bir şekilde sarılma hissi de ona bu noktada yardımcı olacaktır. Bebekler bu şekilde sarılmayı çok severler. İster ebeveynlerin sarılması, ister herhangi bir örtü ile bu ihtiyacın giderilmesi mümkündür. Bebek rahatladıkça ağlaması kesilir ve sakinleşir.

Çeşitli Ritimler Yardımcı Olur

Bebekler anne karnında iken en çok annenin kalp ritmini, kalp atış seslerini duyarlar. Bunun için bir alışkanlık da kazanılmış olur. Doğumun ardından anneye yakın olma ihtiyacı da hasıl olunca, bu tarz tek tip ritimler ile aranılan ortam sağlanmış olacaktır. Bebek bu sesleri dinledikçe huzur bulacak, anne karnındaki emniyetli havayı soluyacaktır. Aynı şekilde ninni, şarkı gibi alternatifler de değerlendirilebilir. Ek olarak, en etkili ve en rahatlatıcı ses ise anne sesidir, bu sayede pek çok bebek ağlamayı kesip uykuya dalmaktadır. Annelerin sesleri ve sarılmaları, bir de üstüne kalp atışlarını hissetmeleri bebekleri oldukça rahatlatır.

Bebeği Sallamak da Sakinleştirmek için Uygun

Sakince sallanan, ritimli bir şekilde hareket ettirilen bebekler bundan büyük memnuniyet duyarlar. Bu noktada farklı ve değişik sallama metotları da mümkündür. Asıl olan ise bebeğin burada duyduğu huzur ve rahatlığı ağlamayı bırakarak sonuçlandırmasıdır. Bu müthiş duygu anneyi de, babayı da iyi hissettirecektir.

Masaj Yapmak da Denenebilir

Bebeğin sırt kısmının masaj ile rahatlatılması, nazikçe sıvazlama hareketinin yapılması, karnının ovulması bebeği oldukça rahatlatır. Kimi bebek gazından dolayı, kimisi ise kolikli yapıdan dolayı okşanmayı ve masajı sever. Anne kucağında yatay pozisyonda rahat edemeyen bebeklere dikey olarak da uygulama yapılabilir ve en hoş duygular bu şekilde ortaya çıkarılabilir.

Bazen Bir Şey Emmesine İzin Vermek Gerekir

Her ne kadar alışkanlık haline dönmesinin olumsuz olarak yansıyacağı parmak emme hareketi, bazen bebeğin rahatlaması için izin verilebilir. Emzik emme de bu noktada önemli bir yöntemdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM