• DOLAR
  6,5561
  %-0,30
 • EURO
  7,1941
  %-0,93
 • ALTIN
  338,74
  %-1,18
 • BIST
  8,1312
  %-0,39
Besin Değeri Yüksek Kalorisiz 8 Yiyecek

Besin Değeri Yüksek Kalorisiz 8 Yiyecek

Her gün farklı besinlerin sağlığımıza olan katkıları hakkında yeni şeyler öğreniriz. Baze yaptığımız ufacık bir kaçak bize pahallıya patalayabiliyorken bazen de çok fazla yediğimiz halde hiçte rahatsız olmayız. Her zaman daha fazla antioksidana, daha fazla demire ve daha fazla magnezyuma ihtiyaç duyuyoruz ancak daha fazla yiyecek tüketemiyoruz. Bu yüzden kalorisi yüksek olan gıdalardan kaçınmamız oldukça önemlidir. Bir başka deyişle, besleyici değeri yüksek ve içinde neredeyse hiç kalori bulunmayan gıdalardan tüketmeliyiz.

Kereviz

Kereviz, havuç, yaban havucu, maydanoz ve kereviz içeren Apiaceae ailesinin bir parçasıdır . Gevrek sapları, sebzeyi popüler bir düşük kalorili atıştırmalık yapar ve çeşitli sağlık yararları sağlayabilir.

Kerevizdeki lif sindirim ve kardiyovasküler sistemlere fayda sağlayabilir. Kereviz ayrıca hastalığı önlemede rol oynayabilecek antioksidanlar içerir .

Çoğunluğu sudan oluşan bu sebzeyi çiğnerken bile muhtemelen aldığınızdan daha fazlasını yakıyorsunuzdur. 100 gram kereviz sadece 16 kalori içerir.

Brokoli

Brokoli, bir süper gıda olarak bilinir. Kalorisi düşüktür, ancak insan sağlığının birçok yönünü destekleyen zengin bir besin maddesi ve antioksidan içerir.

Brokoli, lahana , karnabahar, Brüksel lahanası, Çin lahanası, lahana, kara lahana, rutabaga ve şalgamın yanında turpgillerden oluşan bir sebzedir .

100 gram brokoli sadece 34 kalori içermektedir.

Elma

Elma, antioksidanlar, vitaminler, diyet lifi ve diğer çeşitli besin maddelerini içeren popüler bir meyvedir. Çeşitli besin içerikleri nedeniyle, çeşitli sağlık koşullarının önlenmesine yardımcı olabilirler.

Elmalar çeşitli şekil, renk ve tatlarla gelir ve bir kişinin sağlığının birçok farklı yönüne fayda sağlayabilecek bir dizi besin sağlar.

Örneğin, kanser , obezite , kalp hastalığı , diyabet ve diğer bazı durumların riskini azaltmaya yardımcı olabilirler .

100 gram elma 52 kalori içermektedir ve aslında elma, bu listedeki çoğu gıdadan daha fazla kalori içermektedir.

Salatalık

Salatalık hafif, ferahlatıcı bir tada ve yüksek su içeriğine sahiptir. Dehidrasyonu hafifletmeye yardımcı olabilirler ve sıcak havalarda yemek yemekten hoşlanırlar. İnsanlar salatalık olarak tuzlu yiyecekler yer, ama bu bir meyvedir. Ayrıca bazı güzellik ürünlerinde bulunur.

Salatalık, Cucurbitaceae ailesinin bir üyesidir. Ailenin diğer üyeleri arasında kabak ve acı kavun da dahil olmak üzere farklı kavun çeşitleri bulunur. Salatalık çeşitli besinler sağlar ancak kalori , yağ, kolesterol ve sodyum bakımından düşüktür .

Hindistan’da insanlar eski zamanlardan beri yiyecek ve tıbbi amaçlar için salatalık yetiştirdi ve uzun zamandır Akdeniz diyetinin bir parçası oldular .

100 gram salatalık 16 kalori içerir ve sahip olduğu aşırı düşük kalori miktarı ile salataların vazgeçilmezidir.

Portakal

Portakal, düşük kalorili, son derece besleyici bir narenciye türüdür. Sağlıklı ve çeşitli bir diyetin bir parçası olarak, portakallar güçlü, temiz bir cilde katkıda bulunur ve bir kişinin birçok durum riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Portakallar doğal tatlılıkları, mevcut birçok farklı türü ve kullanım çeşitliliği nedeniyle popülerdir. Örneğin, bir kişi onları meyve sularında ve marmelatlarda tüketebilir, bütün olarak yiyebilir veya keklere ve tatlılara keskin bir lezzet eklemek için lezzetli kabuğu kullanabilir.

Bu popüler narenciye özellikle C vitamini içeriği ile bilinir . Bununla birlikte, portakallar, iltihabı azaltabilen ve hastalığa karşı çalışabilen bir dizi başka bitki bileşiği ve antioksidan içerir .

C vitamini ile oldu olan bu portakallar her 100 gramda sadece 47 kalori içerir ve diğer meyvelere kıyasla çok düşük bir orandır.

Lahana

Benzer görünümlerinden dolayı genellikle marulla aynı kategoriye toplanan lahana, aslında sebzeli ailenin bir parçasıdır.

Lahana, lahana ve brokoli gibi turpgiller sebzeler , yararlı besinlerle doludur. Diyetinizi geliştirmeye çalışıyorsanız, turpgiller sebzeler başlamak için iyi bir yerdir.

Lahana radyasyondan korunmaya yardımcı olabilir, kanseri önleyebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir .

Lahana rengi yeşilden kırmızıya ve mora değişebilir ve yapraklar pürüzsüz veya buruşuk olabilir. Çevrimiçi satın alınabilecek bir dizi lahana ürünü vardır . Pişirilmiş yarım fincan başına 20 kaloriden daha azı ile, tabağınızda yer almaya değer bir sebzedir.

Aynı zamanda 100 gramda sadece 25 kalori içererek, kilo vermenize de yardımcı olabilir. Oldukça doyurucu olan ve çok az kalori içeren lahana çorbasını da deneyebilirsiniz.

Karnabahar

Karnabahar, lif ve B vitaminleri açısından doğal olarak yüksek olan turpgillerden bir sebzedir.

Kansere karşı koruyabilen antioksidanlar ve bitkisel besinler sağlar . Ayrıca kilo kaybı ve sindirimi arttırmak için lif, öğrenme ve hafıza için gerekli olan kolin ve diğer birçok önemli besin içerir.

100 gram karnabahar sadece 25 kalori içerir ve harika pizza malzemesi olabilir. Bu sebzeyi hazırlarken bile onu tüketeceğinizde alacağınızdan daha fazla kalori harcarsınız.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, dünyanın birçok yerinde popüler bir sebzedir. Kuşkonmaz türüne bağlı olarak, insanlar çiğ veya pişmiş olarak ve çorba, güveç, salata veya kendi başına yemeklerde yer.

Kuşkonmazdaki besinler kalp ve kemik sağlığını destekleyebilir, içerdiği folat ve demir hamilelik sırasında özellikle yararlı olabilir.

Oldukça doyurucu olmasına karşın çok az kalorisi vardır ve her 100 gramda sadece 20 kalori bulunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM