• DOLAR
  6,8107
  %-0,14
 • EURO
  7,5776
  %0,15
 • ALTIN
  380,59
  %0,37
 • BIST
  8,5010
  %0,87
Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre

Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre

Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre Severek, en sevdiğiniz saksı içerisine diktiğiniz ve evin en güzel köşesine yerleştirdiğiniz bitkinin solmaya başladığını, gövdesinin sarardığını ve hiç çiçek açmadığını gördüğünüzde yaşadığınız hayal kırıklığını çok iyi anlayabiliyoruz. Belki de bitki gereken bakımı görememiştir: güneş az veya fazla olabilir, su az veya fazla gelebilir, vs. Ancak bitkinize bakılması gerektiği gibi […]

Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre

Severek, en sevdiğiniz saksı içerisine diktiğiniz ve evin en güzel köşesine yerleştirdiğiniz bitkinin solmaya başladığını, gövdesinin sarardığını ve hiç çiçek açmadığını gördüğünüzde yaşadığınız hayal kırıklığını çok iyi anlayabiliyoruz. Belki de bitki gereken bakımı görememiştir: güneş az veya fazla olabilir, su az veya fazla gelebilir, vs. Ancak bitkinize bakılması gerektiği gibi ilgi gösterdiyseniz ve yine de bu gibi durumları yaşıyorsanız, bitkilerinize yardımcı olacak ve onların büyümelerini teşvik edecek bazı hileleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Büyümek için Her Bitkinin İhtiyacı Olan Şey Nedir?

Bitkinin türü önemli olmaksınız, her bitki suya ve ışığa ihtiyaç duyar ancak bazıları daha kırılgan iken, bazıları gübre olarak adlandırdığımız “vitamin” desteğine ihtiyaç duymaktadır. Ancak bu gibi durumlarda toprağa eklediğimiz ürünler genellikle çok fazla besleyici değere sahip değildir.

Bitkilerinizi gübrelemek için doğal ürünleri kullanın ve onların daha iyi ve güzel bir şekilde büyümelerine yardımcı olun.

Öğütülmüş Kahve

Bu akşam, akşam yemeğinden sonra kahve hazırlarken, çöküntüleri atmayın çünkü ister inanın, ister inanmayın ancak bu çökelti, bitkilerin büyümesi için içinde birçok mineral ve besleyici madde barındırmaktadır. Bu kahve çökeltisi içinde azot, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vazgeçilmez organik maddeleri temsil eden diğer birçok minerali barındırmaktadır.

Yumurta Kabuğu

Bu, çöpe atılan diğer gıdalardan birisidir ve yumurta kabuğunun, bitkilerin büyümesi için gerekli olan birçok minerali ve çok fazla kalsiyumu içerdiğini bilmeniz gerekiyor. Tüm yumurta kabuklarını toplayın ve bir havanda iyice dövüp, ezdikten sonra saksınızın üzerindeki toprağa bırakabilirsiniz.

Muz Kabuğu

Sadece muzun kendisi çok fazla potasyum içermiyor aynı zamanda attığımız kabuğu da potasyum doludur. Bu organik madde, demir, çinko, fosfor, nikel, brom, kükürt, magnezyum gibi besin maddelerine ve dahasına sahiptir.

Akvaryum Suyu

Eğer akvaryumunuz varsa, normalde bu akvaryumu temizlerken tüm suyu döküyorsunuzdur ancak yapmayın! Bu su, toprağı besleyecek birçok maddeye sahiptir. Bitkilerinizi sadece bu su ile sulayabilirsiniz.

Tırnak Atıkları

Bu yöntem aslında en etkililerinden birisidir. Tırnaklarımız demir içermektedir ve toprağı beslemek için bu mineral ideal mineraldir. Tırnaklarınızı kestikten sonra, bu atıkları çöpe atmanıza gerek yok. Sadece toprağınızı beslemek için onları toprağın içine gömün, yeterlidir.

Ahşap Külü

Eğer sobanız varsa veya bir sebepten ötürü odun yakıyorsanız, harika bir kalsiyum, fosfor ve bikarbonat kaynağı olduğu için küllerini atmayın. Fosfor, meyvelerin olgunlaşmasına ve çiçeklerin daha iyi kokmasına yardımcı olur. Külü doğrudan toprağa koymayın, su ile karıştırarak yeni bir karışım oluşturun ve bu şekilde ekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM