• DOLAR
  6,8139
  %-0,09
 • EURO
  7,5882
  %0,29
 • ALTIN
  381,01
  %0,48
 • BIST
  8,5169
  %1,06
Cilt Tipine Göre Yüz Maskeleri

Cilt Tipine Göre Yüz Maskeleri

Cilt Tipine Göre Yüz Maskeleri Yaz ayları cilt bakımı konusunda daha dikkatli olunması gereken bir mevsimdir. Yaz aylarında cilt her zamankinden daha fazla yağ ürettiğinden, yağlı ciltler ile kuru ciltler bu durumdan farklı biçimde etkilenmektedir. Yağ salınımının artması nedeni ile ciltte renk değişimleri görülebileceği gibi lekeler ve akneler de çoğalarak estetik açıdan olumsuz bir görüntü […]

Cilt Tipine Göre Yüz Maskeleri

Yaz ayları cilt bakımı konusunda daha dikkatli olunması gereken bir mevsimdir. Yaz aylarında cilt her zamankinden daha fazla yağ ürettiğinden, yağlı ciltler ile kuru ciltler bu durumdan farklı biçimde etkilenmektedir. Yağ salınımının artması nedeni ile ciltte renk değişimleri görülebileceği gibi lekeler ve akneler de çoğalarak estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu durumu en çok önemseyenler ise şüphesiz kadınlardır.

Farklı cilt yapılarına sahip olan kadınların öncelikle dikkat etmesi gerekenler

Cilt temiz tutulmalı cilde özel sabun ve bol su ile sürekli temizlenmelidir.
Günün her saatinde koruyucu faktörlü güneş kremleri kullanılmalı ve güneşte uzun süre kalınmamalıdır.
Fazla makyaj yapmaktan kaçınılmalı ve özellikle de yağ oranı yüksek olan makyaj malzemelerinden kaçınılmalıdır.
Cilt bakımı konusunda özellikle beslenmenin önemi unutulmamalı dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir.
Bol sebze ve meyve tüketmenin yanında bazı sebze ve meyvelerin cilt ile haricen buluşturarak maskeler yapılmalıdır.
Spor, yürüyüş ve yüz mimik egzersizleri yaparak kasların çalıştırılması ile cilt bakımına destek verilmelidir.
Daha pürüzsüz ve sağlıklı cilt için özellikle yaz aylarında daha fazla su tüketmelidir.

Kişiye Göre Değişen Yüz Maskeleri Çeşitlerine Örnekler

Nemlendirici özelliklere sahip maskeler;

Özellikle kuru cilde sahip kişiler için uygulanması gereken maskelerdir.

Kırışıklıklara karşı uygulanan maskeler;

Bu maskeler de kuru ve çabuk kırışan ciltler için önerilen maskelerdir.

Temizleme maskeleri;

Bu maskelerin amacı cildin temizlenerek hava almasını sağlamasıdır. Cildi sivilce ve siyah noktaların oluşmasını engellemek amaçlı uygulanır. Sürekli ve aksatılmadan temizleme maskeleri uygulanırsa sorunsuz cilde sahip olunur.

Yağlı ciltler için uygulanan maskeler;

Yağlı ciltler genelde hormonal dengesizliklerden dolayı ve çoğunlukla da ergenlik çağındaki gençlerde sıklıkla görülen bir durumdur. Ciltteki yağ oranını dengeleyici, özel bazı maskelerle çözümlenebilir.

Cildi besleyici maskeler;

Bu maskeler genelde yıpranmış ve uzun süre bakım yapılmamış ciltler için kullanılan maskelerden oluşur.

Ergenlik sivilcelerine özel maskeler;

Genelde gençlerde görülür, bazı siyah noktalar, akne ve sivilcelere özel uygulanan maskelerdir. Bu dönem atlatıldıktan sonra iz bırakmaması ve bu dönemi en aza indirerek geçirmek amaçlı uygulanan maskelerdir.
Ayrıca salyangoz salgısı özlü yüz maskesi, kil maskesi, çamur maskesi, bal maskesi, böğürtlenli maske, salatalık maskesi, kayısılı maske, kivi maskesi gibi çeşitli sebze, meyve, süt, maya ve benzeri ürünlerle uygulanabilecek sayısız cilt ve yüz maskeleri bulunmaktadır.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu ise kişinin kendi cildini tanımasıdır. Böylelikle cildine uygun cilt bakımının yanında kişi kendi cilt maskelerini uygulaması da mümkün olmaktadır. Kulaktan dolma, gelişi güzel maske tariflerini bilinçsizce uygulamak cilde zarar verebileceği gibi ters tepki göstereceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle cilt bakım uzmanından yardım alınmalı, cildini iyice tanıdıktan sonra doğal maskeler uygulanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM