• DOLAR
  6,8087
  %-0,02
 • EURO
  7,5976
  %0,38
 • ALTIN
  381,43
  %0,14
 • BIST
  8,5214
  %0,06
Çocuklara Sosyal Mesafe Nasıl Öğretilir

Çocuklara Sosyal Mesafe Nasıl Öğretilir

Çocuklara Sosyal Mesafe Nasıl Öğretilir Ailenizin mümkün olduğunca evde kalması gerektiğini açıklayın.  Çocuklarınız muhtemelen sosyal mesafeyi umursamayarak tüm zamanlarını evde geçirmek istemiyorlar, bu yüzden neden arkadaşlarıyla oynayamadıklarını veya cinemaya gidemediklerini merak ediyor olabilirler. Onlara başkalarıyla zaman geçirmenin ve halka açık yerlere gitmenin hasta olma veya hastalığı yayma risklerini artırdığını söyleyin. Ardından, herşeyin sonunda normale döneceğinden […]

Çocuklara Sosyal Mesafe Nasıl Öğretilir

Ailenizin mümkün olduğunca evde kalması gerektiğini açıklayın.

 Çocuklarınız muhtemelen sosyal mesafeyi umursamayarak tüm zamanlarını evde geçirmek istemiyorlar, bu yüzden neden arkadaşlarıyla oynayamadıklarını veya cinemaya gidemediklerini merak ediyor olabilirler. Onlara başkalarıyla zaman geçirmenin ve halka açık yerlere gitmenin hasta olma veya hastalığı yayma risklerini artırdığını söyleyin. Ardından, herşeyin sonunda normale döneceğinden emin olduğunuzu aktarın.

 • Ona, “Şu anda evde kalmalıyız, böylece mikropları yakalamayız. İnsanlar artık hastalanmadığı zaman, daha önce olduğu gibi geri dönebiliriz. ” diyebilirsiniz.

Neden okul çalışmalarını evde yapacaklarını konuşun.

Okula gitmekten ev eğitimine geçiş çocuklarınız için kafa karıştırıcı olabilir. Neden okullarında kimse hastalanmıyorsa, neden evde kalmaları gerektiğini anlamayabilirler. Okul yönetiminin tüm çocukları ve personeli evde kalmalarını sağlayarak güvende tutmaya çalıştıklarını açıklayın. Ayrıca, çocuğunuza evde yaptıkları işin sınıf seviyelerini bitirmelerine yardımcı olacağından emin olduğunuzu iletin.

 • Ona, “Arkadaşlarını okulda görmeyi gerçekten özlediğini biliyorum, ama şu anda herkesin evde okul çalışması yapması daha güvenli. Öğretmeniniz yine de ödevlerinizi derecelendirecek, bu yüzden eğitim-öğretim yılını bitirmek konusunda endişelenmenize gerek yok. ” diye aktarın.

Neden arkadaş edinmenin güvenli olmadığını gösterin.

Çocuklarınız muhtemelen arkadaşlarını çok özlüyor, özellikle de okulda her gün görmeye alışkınlarsa. Çocuklarınızın oyun saatlerini iptal ettiğinizi ve devletin onları güvende tutmalarını yasakladığını anlamaları zor olabilir. Çocuğunuzun başkalarının yanında olmanın mikrop yakalama riskini artırdığını anlamasına yardımcı olun, ancak bunun sadece geçici olduğunu hatırlatın.

 • “Arkadaşlarını ziyaret etmek istediğini biliyorum. Ben de arkadaşlarımı ziyaret etmek istiyorum! Ancak başkalarının yanında olmak hastalanma riskinizi artırır, bu nedenle çevrimiçi sohbet etmeniz veya video görüşmesi yapmanız gerekir. Neyse ki, gelecekte arkadaşlarınızla tekrar yüzyüze görüşme yapabileceksiniz. ”

Dışarıdayken diğerlerinden en az 2 m uzakta durmalarını söyleyin.

Her ne kadar Bakanlık kararıyla 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkması yasaklanmış olsa da muhtemelen çocuklarınızın sokağa çıktığı zamanlar olacaktır, örneğin açık hava yürüyüşlerinde veya muhtemelen bakkalda. Koronavirüsün hasta bir kişiden 2 metre  uzağa gidebilen su damlacıklarından yayıldığını açıklayın.  O zaman onlara, hasta olmaları halinde halkta karşılaştıkları insanlardan uzaklaşmalarını öğretin.

 • “Evimizde yaşamadığınız birini gördüğünüzde, mikropları birbirinizle paylaşamamanız için onlardan uzaklaşın” diyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Çocuklar büyüklerden daha çabuk bu konuyu öğreniyor ve uyum sağlıyor onların öğrenmesi ve uygulaması kolay , keşki yetişkinlere bu konuyu daha iyi bir şekilde anlatabilmenin ve uygulatabilmenin bir yolu olsaydı .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM