• DOLAR
  6,8087
  %-0,02
 • EURO
  7,5976
  %0,38
 • ALTIN
  381,43
  %0,14
 • BIST
  8,5214
  %0,06
Çocuklara Sosyal Mesafenin Neden Önemli Olduğunu Açıklamak

Çocuklara Sosyal Mesafenin Neden Önemli Olduğunu Açıklamak

Çocuklara Sosyal Mesafenin Neden Önemli Olduğunu Açıklamak Çoğu insan gibi, muhtemelen COVID-19 koronavirüs salgını hakkında endişeleniyorsunuz ve ailenizi güvende tutmak istiyorsunuz. Neyse ki, sosyal mesafeyi uygulamak, virüsün yayılmasını sınırlandırmaya yardımcı olmanın kolay bir yoludur, böylece daha az insan hastalanır. Ancak, muhtemelen arkadaşlarını ve düzenli rutinlerini özleyen çocuklarınızdan biraz geri çekilebilirsiniz. Endişelenmeyin, çünkü sosyal mesafenin neden önemli olduğunu anlamalarına […]

Çocuklara Sosyal Mesafenin Neden Önemli Olduğunu Açıklamak

Çoğu insan gibi, muhtemelen COVID-19 koronavirüs salgını hakkında endişeleniyorsunuz ve ailenizi güvende tutmak istiyorsunuz. Neyse ki, sosyal mesafeyi uygulamak, virüsün yayılmasını sınırlandırmaya yardımcı olmanın kolay bir yoludur, böylece daha az insan hastalanır. Ancak, muhtemelen arkadaşlarını ve düzenli rutinlerini özleyen çocuklarınızdan biraz geri çekilebilirsiniz. Endişelenmeyin, çünkü sosyal mesafenin neden önemli olduğunu anlamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Mesafenin Neden Önemli Olduğunu Açıklamak

Çocuğunuza COVID-19 hakkında ne bildiklerini sorun. 

Çocuğunuzun virüs hakkında ne hissettiği ve virüs konusundaki anlayışı için bir temel almaya çalışın. Konuşurken, düzeltmeniz gereken yanlış bilgileri ve çocuğunuzun korkup korkmadığını not edin. Bu, açıklamanızı çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre uyarlamanızı sağlayacaktır.

 • Ona “Koronavirüs hakkında ne duydunuz? diye sorun.”

Onları güvende tutmak için her şeyi yaptığınızdan emin olun. 

Çocuğunuzun bir pandemi olduğu konusunda endişelenmesi normaldir. Bununla birlikte, özellikle sosyal mesafeyi uyguluyorlarsa, ellerini sık sık yıkıyorlarsa ve yüzlerine dokunmaktan kaçıyorlarsa, korkacak hiçbir şeyleri yoktur. Çocuklarınıza siz ve hayatlarındaki diğer yetişkinlerin onları COVID-19’dan korumak için çok çalıştıklarını söyleyin.

 • Onlara “Endişelenmenize gerek yok çünkü sizi güvende tutmak için çalışıyoruz. Büyük bir tehlikede değilsin. Sadece çok dikkatli olmalıyız. ” diye söyleyebilirsiniz.

İnsanların virüsü hastalanmadan bile yayabileceğini açıklayın.

Her ne kadar uzmanlar hala COVID-19’un nasıl yayıldığını öğreniyor olsalar da, semptomatik olmayan kişilerin hala virüsü yayabileceği görülmektedir. Bu nedenle, hasta görünseler de görünmeseler de herkesten uzak durmak önemlidir. Çocuğunuzla virüsün nasıl yayıldığı hakkında konuşun, böylece sağlıklı görünen arkadaşlarla neden takılmadığını anlarlar.

 • Onlara, “Birisi virüsü yakaladığında, belirtiler göstermesi 2-14 gün sürer. Ne yazık ki, sağlıklı görünseler de bu süre zarfında virüsü yayabilirler. diye söyleyin.

Çocuklarınıza sosyal mesafelerin virüsün yayılmasını önlemesine yardımcı olduğunu söyleyin.

 Çocuklarınızın sosyal mesafeyi ailenin izlemeleri gereken kuralların bir listesi yerine attığı proaktif bir adım olarak görmesine yardımcı olmaya çalışın. Hastalanmaktan kaçınmanın tek yolunun hasta insanlardan kaçınmak olduğuna dikkat edin, bu nedenle sosyal mesafe mikropların yayılmasını durdurmak için gerçekten etkili bir yoldur.

 • “Bir aile olarak evde kalmayı ve diğer insanlarla iletişimi sınırlamayı seçiyoruz. Bu sağlıklı kalmamıza yardımcı olacak, bu yüzden iyi bir şey. ” diye onlara anlatın.

Topluluğunuzda fark edebilecekleri değişiklikleri tartışın. 

Muhtemelen çocuklarınız günlük yaşamlarında korkutucu olabilecek büyük değişiklikler fark etmişlerdir. Onlara hangi farkları fark ettiklerini sorun, sonra başka neler olabileceğini açıklayın. Onlara bu değişikliklerin olumlu olduğundan emin olun çünkü herkesin sağlığını koruyorlar. Aşağıdakilere dikkat çekebilirsiniz:

 • Okullar, restoranlar, mağazalar, oyun alanları, sinema salonları ve diğer halka açık yerler kapalıdır.
 • Marketler o kadar uyun değil ya da çok daha yoğun.
 • Ebeveynler ve veliler evden çalışıyorlar.
 • Arkadaşları artık onları davet edemezler ve ziyaret etmelerine izin verilmez.
 • Artık oyun alanında oynayamıyorlar.
 • Artık toplu taşıma araçlarına binemiyoruz.

İpucu: Onlara şöyle bir şey söyleyin : “Şu anda birçok yerin kapalı olduğu doğrudur. En sevdiğimiz yerlerin kapalı olması eğlenceli olmasa da, insanları güvende tutmak için iyi bir yoldur. İnsanlar şu anda birbirlerini korumak için çok çalışıyorlar. ”

Eğer üzülürlerse çocuklarınızla empati kurun. 

Çocuğunuz uyması gereken yeni kurallar karşısında üzüntü, hayal kırıklığı veya öfke ifade edebilir. Bu, özellikle de zaten çok fazla uğraştığınız için başa çıkmak zor olabilir. Olayları kendi bakış açısından görmeye çalışın. Ayrıca, arkadaşlarınızı görmekten de rahatsız olduğunuzu söyleyin.  İşte söyleyebileceğiniz şeylere bazı örnekler:

 • “Arkadaşını özlemenin oldukça üzüldüğünü görebiliyorum. Şu anda arkadaşlık edemeyeceğimiz hiç eğlenceli değil. Babasıyla görüntülü sohbet kurmak hakkında konuşabilirim.”
 • “Büyükbabayı özlediğini biliyorum. Çok eğlenceli, değil mi? Onu da özlüyorum. İnsanların birbirlerini tekrar ziyaret etmeleri güvenli olana kadar uygun değil. Bu öğleden sonra onu arayacağım ve isterseniz telefonu açabilirsiniz. “
 • “Teyzenin sağlığı için de endişeliyim. Belki birlikte özel bir şeyler yapabiliriz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. korona mevzusu her ne kadar kötü bir deneyim olsa da, bu sayede çocuk gelişimin de bu tür alanlarda önemli adımlar atmamıza neden oldu.

  • Bu konuda haklısınız. Bir çok aile çalışmalarından kaynaklı çocukları ile hiç vakit geçiremiyorken aralıksız bir şekilde beraber vakit geçirmeye başladılar. Buda her iki tarafın işine yaradı.
   Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM