• DOLAR
  6,7254
  %-0,09
 • EURO
  7,5647
  %-0,14
 • ALTIN
  368,48
  %0,19
 • BIST
  8,4780
  %-0,04
Çocuklarda Teknolojik Alet Kullanımı

Çocuklarda Teknolojik Alet Kullanımı

Çocuklarda Teknolojik Alet Kullanımı Teknoloji her yerde. Sadece etrafınıza bir göz atın ve düşünün. Aslında, cebinize bir göz atın ya da şu anda bu ekrana bakıyorsunuz. Teknoloji bize birçok harika şey getirdi! Çoğu zaman, teknoloji bize daha hızlı ve daha kolay yardımcı olur. Akıllı telefonlar, tabletler, kişisel bilgisayarlar, video oyunları vb. Hayatımız teknoloji ile çevrilidir ve çocuklarımız bunu evde, okulda, her yerde […]

Çocuklarda Teknolojik Alet Kullanımı

Teknoloji her yerde. Sadece etrafınıza bir göz atın ve düşünün. Aslında, cebinize bir göz atın ya da şu anda bu ekrana bakıyorsunuz. Teknoloji bize birçok harika şey getirdi! Çoğu zaman, teknoloji bize daha hızlı ve daha kolay yardımcı olur.

Akıllı telefonlar, tabletler, kişisel bilgisayarlar, video oyunları vb. Hayatımız teknoloji ile çevrilidir ve çocuklarımız bunu evde, okulda, her yerde kullanmaktadır . Çocuklarımız şu anda hayal bile etmediğimiz birçok şeyi öğrenecekler. Bunun teknolojinin önemli bir olumlu etkisi olduğunu biliyoruz.

Ancak , teknolojinin aşırı kullanımından da , çocuklarımızın yaşamında ciddi sonuçlara yol açan bazı olumsuz etkiler var. Dijital cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için ebeveynlerin olumsuz yönlerini dikkate almaları ve önlemeleri gerekir. Dikkat etmeniz gereken teknolojinin beş olumsuz etkisini sıraladık :

1. İlişkiler ve Sosyal Beceri Konuları

Çocuklar mobil cihazları gittikçe daha fazla kullanıyorlar ve ailelerine ve / veya arkadaşlarına yeterince zaman harcayarak buna bağımlı hale gelebiliyorlar . Çevrimiçi olarak fotoğraflarla ve mesaj göndererek arkadaşlarla gerçekte bağlantı kurma olasılıkları , gerçekte onlarla yüz yüze görüşmekten daha olasıdır .

Yeni nesil büyüyor online oyun oynarken , web siteleri (bazen zararlı web siteleri) erişen, çevrimiçi sohbet , Facebook’ta fotoğraf paylaşan vb Instagram ve Snapchat ve üzerinde. Bu, çevrimiçi zaman geçirmenin kötü bir şey olduğu anlamına gelmez, ancak çevrimiçi olarak çok fazla zaman harcamak, ebeveynler ve çocuk arasındaki bağı gerçekten zayıflatabilir ve aynı zamanda çocuğu çeşitli sosyal becerileri geliştirmek için özelleştirebilir .

2. Sağlık Sorunları

Mobil cihazların aşırı çocukların sağlığı için zararlı olabilir. Mobil cihazları ne kadar çok kullanırlarsa, o kadar az fiziksel aktivite yaparlar. Sorun şu ki, online oyun oynamak dengeli beslenme yerine atıştırmalıklarla birleştiriliyor. Çocuklar bu ekranların önünde, çoğu zaman kanepede daha fazla zaman harcadıkça, dışarıda oynamak, koşmak ve kalori yakmak için daha az zaman harcarlar. Zamanla, bu alışkanlıklar önemli bir kilo alımına yol açabilir .

Bir alışkanlık haline gelmesini önlemek için, ebeveynler çocuklarıyla ebeveyn kontrolleri hakkında konuşabilir ve ekran zamanını dengelemek için ScreenGuide Uygulamasını kullanabilir . Unutmayın: dijital cihazlarda geçirdikleri zamanın kalitesini ve miktarını dengelemek önemlidir .

Çocuklarınıza, çevrimiçi oyun oynamak için bile her şeyin zamanı olduğunu öğretin . Ancak dengelemek de önemlidir, aksi takdirde birçok sorun ortaya çıkar.

3. Çevrimiçi Tarama Tehlikeli Olabilir

Çevrimiçi tarama yaparken genellikle kimlik avı, virüs ve reklamcılıkla örtülü diğer tehlikeler gibi zararlı şeylerle karşılaşırız . Yetişkinlerin çoğu bunu bilir ve kolayca önleyebilir, ama çocuklarımız ne olacak? Bazen reklam bile onlara zararsız olabilir. 2005 yılında yapılan bir araştırma, 15-17 yaş arası gençlerin% 70’inin çevrimiçi pornografide yanlışlıkla tökezlediğini söylüyor. Bugünlerde ne olacak?

Çocuklar çevrimiçine girip her şeyi arayabilirler. Ancak doğru izleme ile , tehlikeli insanlarla tanışmaktan kaçınarak tehlike web sitelerine erişemezler. Bu tehlikelerden kaçınmak için çocuklarınıza her zaman rehberlik edebileceğinizi unutmayın.

Çocukların çevrimiçi ortamda güvenli olmalarına yardımcı olmanın bir yolu , uygun olduğunu düşündüğünüz sürece tarayıcılara erişebilecekleri içeriği seçmek ve hatta tarayıcıları engellemek için ebeveyn denetimlerini ve İnternet filtreleme araçlarını kullanmaktır .

4. Mobil cihazlar uyku kalitesini düşürür

“Çocuklar Telefonlarını Kullanmadıklarında Bile Uyanık Tutuluyor” makalesine göre, tüm çocukların% 72’sinden fazlasının yatak odasında en az bir cihaz var. JAMA Pediatrics şu büyük soruyla bir çalışma yayınladı: Ekran tabanlı medya cihazına erişim veya uyku ortamında kullanım ile uyku miktarı ve kalitesi arasında bir ilişki var mı ?

Mobil cihazlar aşırı kullanımı ve düşük uyku kalitesi arasında bir bağlantı olduğuna dair güçlü ve tutarlı bir kanıt olduğunu keşfettiler. Çocuklarımız olması gerekenden daha az uyuyor , ama bunun nesi var?

Uyku eksikliğinin beynimiz üzerinde ciddi sonuçları olabilir . Uyku sırasında beyin, önemli olmayan şeyleri temizleyerek ve yepyeni bir güne tekrar uyanmak için sinir ağlarını geri yükleyerek bazı “temizlik” görevleri yapar. Ancak daha az uyumak, beynimizi temel ihtiyaçlarından mahrum bıraktığımız anlamına gelir ve gün boyunca faaliyetlerimiz üzerinde mücadele edeceğiz.

Çocuklarınızın daha iyi bir uyku çekmelerine yardımcı olmak için onlarla çevresindeki tehlikeler hakkında konuşabilirsiniz. Ayrıca, ScreenGuide Parental Control App ile ekran dengeleme süresini azaltma üzerinde çalışın . Dengeli bir ekran süresi çocukların uyku kalitesini artırabilir . Çocuklarınızın daha iyi bir uyku çekmesi için 3 ipucuna göz atın!

5. Akıllı telefonunuz Çocuklarınızla İlişkinizi Etkiliyor mu?

Düşünmek için biraz zaman ayırın , telefonunuzu bildirimler için kaç kez kontrol ettiniz ? Çocuklarınızla beraber WhatsApp, WeChat, Facebook veya Instagram’ı kaç kez açtınız?

Eh, tanıdığımız insanların çoğu bunu birçok kez yapıyor, sonuçta, mobil cihazlar can sıkıntısının üstesinden gelmek için harika . Ancak, mobil cihazların çocukların etrafımızdayken bildirimler için kontrol edilmesi dezavantajlara sahiptir. Michigan Üniversitesi Sağlık Sistemi tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, “Ebeveynlerin küçük çocuklar etrafında mobil teknoloji kullanımı iç gerilimi, çatışmaları ve çocuklarıyla olumsuz etkileşimlere neden olabilir ”.

Çocuklar görür, çocuklar yapar . Dr. Jenny Radesky, çocukların “… bize nasıl sohbet edeceğimizi, başkalarının yüz ifadelerini nasıl okuyacağımızı izleyerek öğrendiklerini söylüyor. Ve eğer bu olmazsa, çocuklar önemli gelişim kilometre taşlarını kaçırıyorlar. ”

Aile zamanını daha iyi hale getirme planlarından bazıları, çocuklarla yeniden bağlantı kurmak için zaman ayırmaktır. Çocuğunuzun ekran zamanını dengelemek ve onlarla daha fazla çevrimdışı zaman geçirmek için ScreenGuide Ebeveyn Kontrolü Uygulamasını kullanın . Onlarla birlikte olmak için zaman ayırın ve stresli görevleri daha sonra çocuklarınızla olmadığınız zamanlarda yapın.

Karşılaştığınız sorunlar nelerdir ve önlemek için ne yapıyorsunuz? Sizin için iyi şeyler yapmaya devam edebilmemiz için makalemizi paylaşın ve yorumlayın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM