• DOLAR
  6,8139
  %-0,09
 • EURO
  7,5882
  %0,29
 • ALTIN
  381,01
  %0,48
 • BIST
  8,5169
  %1,06
Koronavirüs Kaygısı ile Başa Çıkmak

Koronavirüs Kaygısı ile Başa Çıkmak

Koronavirüs Kaygısı ile Başa Çıkmak Yeni koronavirüs COVID-19 hakkındaki korkutucu hikayelerle dolu haberlerle günden güne kendinizi endişeli hissetmeniz çok normal. Herhangi bir büyük hastalık salgını hakkında endişe duymak doğaldır ve endişelenmek konusunda yalnız değilsiniz. Aynı zamanda, özellikle Sağlık Bakanlığı’nın kendinizi koruma tavsiyesine zaten uyuyorsanız çok fazla endişelenmenize gerek yoktur ama yine de endişe duyuyorsanız , korkularınızı […]

Koronavirüs Kaygısı ile Başa Çıkmak

Yeni koronavirüs COVID-19 hakkındaki korkutucu hikayelerle dolu haberlerle günden güne kendinizi endişeli hissetmeniz çok normal. Herhangi bir büyük hastalık salgını hakkında endişe duymak doğaldır ve endişelenmek konusunda yalnız değilsiniz. Aynı zamanda, özellikle Sağlık Bakanlığı’nın kendinizi koruma tavsiyesine zaten uyuyorsanız çok fazla endişelenmenize gerek yoktur ama yine de endişe duyuyorsanız , korkularınızı rahatlatmak için yapabileceğiniz şeyler var.

Gerçekçi Bir Zihniyet Geliştirmek

Bilgilerinizi Sağlık Bakanlığı gibi güvenilir kaynaklardan alın. Muhtemelen koronavirüs hakkında birçok hikaye görüyorsunuz ve bazıları yanlış veya güncel olmayan bilgiler içerebilir. Ayrıca, sosyal medyada bazı efsanelerle karşılaşabilirsiniz. Doğru ve makul bilgiler edinmenizi sağlamak için resmi makamların açıklamalarını takip edin.

Haber güncellemelerini kontrol etme sıklığını günde bir veya iki kez ile sınırla. 

Haberdar olmak iyi olmakla birlikte, sürekli olarak haber güncellemelerini okumak veya izlemek hızla rahatsız edici boyuta çıkabilir. Bunun yerine, tüm gün virüs hakkında düşünmemeniz için güncellemeleri kontrol etmek için belirli bir zaman belirleyin. Haber sitelerini ziyaret etmeyin veya bu saatler dışında haberleri açmayın ve orada çok fazla güncelleme görüyorsanız sosyal medyadan kaçının.

 • Örneğin, sabahları bir haber programı izleyebilir ve akşamları ikinci bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çoğu vakanın hafif ve çoğu insanın iyileşmesine odaklanın. Koronavirüs hakkındaki raporlar muhtemelen çok korkutucu geliyor, bu yüzden korkmanız anlaşılabilir. Bununla birlikte, vakaların% 80’i hafiftir ve bazı insanlar hasta olduklarının farkında bile değildir. Ayrıca, çok hastalanan çoğu insan daha iyi olacak, bu yüzden endişelenmemeye çalışın. Son olarak, bazı bölgelerde onaylanmış vakalar yoktur, bu nedenle risk altında olmayabilirsiniz.

 • COVID-19, soğuk algınlığı veya grip gibi ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi solunum semptomlarına neden olur.
 • Coronavirüs enfeksiyonları çocuklarda nadirdir, bu nedenle özellikle çocuklarınızın hastalanması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. El yıkama gibi önleyici faaliyetlerle çocuklar düşük risk altındadır.

İpucu: Çoğu insan komplikasyonlar açısından düşük risk altındadır, bu yüzden endişelenmemeye çalışın. Hükümetler ve haber kuruluşlarının halkı evde kalmaya ve önleyici tedbirler almaya teşvik etmesinin nedeni, virüsün kolayca yayılması ve küçük bir grup yüksek riskli hastaya zararlı olabilmesidir. Kendinizi korumak için adımlar atarak arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi de koruyabilirsiniz.

Yararlı bilgileri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın

Bulduğunuz herhangi bir yararlı bilgiyi paylaşarak kendinize ve başkalarının coronavirüs salgını hakkında daha sakin hissetmelerine yardımcı olabilirsiniz. Saygın bir haber kaynağından veya hükümet web sitesinden coronavirüs üzerinde yararlı bir güncelleme görürseniz, sosyal medyada bir bağlantı gönderin veya virüs hakkında endişelenen arkadaşlarınıza veya aile üyelerinize e-posta ile gönderin.

 • Sakin kalır ve gerçek bilgileri paylaşmaya sadık kalırsanız, diğerleri için iyi bir örnek oluşturabilir ve panik ve kaygının yayılmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz.
 • Yanlış bilgi yayan birini tanıyorsanız, sakin, yargılayıcı olmayan bir şekilde düzeltin. Şöyle bir şey söyleyin: “Pek çok insan Çin’den gelen paketleri taşımanın güvenli olmadığını söylüyor, ancak DSÖ virüsün posta parçaları gibi nesnelerde hızla öldüğünü söylüyor.”
 • Paylaştığınız bilgileri yedeklemek için bağlantılar sağlayın.

İpucu: Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 salgını ile ilgili yaygın yanılgıları kapsayan bir “Efsane Avcıları” sayfası bulundurmaktadır. Yanlış olabileceğini düşündüğünüz bir şeyi okursanız, buradan kontrol edebilirsiniz: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM