• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Daha İyi Bir Uyku İçin 4 Yoga Hareketi

Daha İyi Bir Uyku İçin 4 Yoga Hareketi

Daha İyi Bir Uyku İçin 4 Yoga Hareketi Gerçekten yoga yaparak daha rahat ve güzel bir uyku çekebilir miyiz? Sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olan bu hareketler ile mümkün. Sadece birkaç dakika içinde kendinizi daha güzel bir uykuya hazırlayabilirsiniz. Bu hareketleri yaptıktan sonra güzel bir uyku çekecek ve tekrar uyandığımızda çok daha dinlemiş hissedeceğiz. Sinir […]

Daha İyi Bir Uyku İçin 4 Yoga Hareketi

Gerçekten yoga yaparak daha rahat ve güzel bir uyku çekebilir miyiz? Sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olan bu hareketler ile mümkün. Sadece birkaç dakika içinde kendinizi daha güzel bir uykuya hazırlayabilirsiniz. Bu hareketleri yaptıktan sonra güzel bir uyku çekecek ve tekrar uyandığımızda çok daha dinlemiş hissedeceğiz. Sinir sisteminizi susturmak için yatmadan 30 dakika önce bu hareketleri yapın.

Her hareket için daha uzun nefes verme ve daha kısa nefes almalara odaklanın. İki saniye için nefes almayı ve dört saniye için dışarı çıkarmayı deneyin. Yoga Eğitmenleri bu tekniğin rahatlamanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olduğunu söylüyor.

Oturmalı Bağlı Açı Katlama

Yere oturun, ayak tabanlarını bir araya getirin ve dizlerin yanlara düşmesine izin verin. Derin bir nefes alın ve göğsünüzü kaldırın, sonra bacakların üzerine katlanırken nefes verin, rahatsa kolları öne doğru uzatın. İki ila üç dakika bekleyin. Yoga Eğitmenleri, bunun gibi bir baş aşağı pozun kaygıyı hafifletebileceğini belirtti.

Mutlu Bebek

Yüzü yukarı bakacak şekilde yere yatırın, sonra bacakları kaldırın ve dizleri koltuk altlarına doğru bükün. Ayakların dış kenarlarını elinizle tutun, ayak tabanlarını tavana doğru çevirin ve alttan yere kadar yumuşatın. Derin karın nefeslerini alın, sırtınızın zeminde genişlediğini hissedin. Bir ila iki dakika bekleyin. Bebekten ilham alan duruş belinizde gerginlik bırakır.

Sırtüstü Bağlı Açı

Stresi kalçalarınızda saklayın? Bu hareket, stresin gitmesine izin verecektir. Yüz üstü yere yatırın, dizleri bükün ve ayak tabanlarını bir araya getirin, böylece dizler yanlara düşer ve ayakların dış kenarları yerde kalır. (Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa her uyluğun altına bir yastık yerleştirin.) Kolları yanlara, avuç içi tavana yaslayın. Üç ila dört dakika bekleyin.

Sırtüstü Twist

Yüzü yere bak ve dizleri göğse doğru kaldır. Her iki dizini yavaşça vücudun sağ tarafına indirin ve sol kolu sola doğru uzatın, her iki omuzunuzu da yerde tutun (gerekirse sol omuz altına bir yastık ekleyin). Bir ila iki dakika bekleyin. Başlangıca dönün, sonra diğer tarafta tekrarlayın. Bükülmeler inanılmaz bir şekilde merkezleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  • Faydalı olduysak ne mutlu bize, değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Diğer konularımızı da göz atabilirsiniz.

 1. Yoga hem vücudu yormuyor ama çok iyi esnemesini sağlıyor. Bu arada sitenizde title etiketi 2 kere kullanılmış. Yoast kullanırken, mevcut kodları kaldırmak gerekir. Yoksa her şey iki defa yer alır kaynakta.

 2. Uzun süredir uyku problemi yaşıyordum. Bu hareketleri ve ekstra birkaç yoga hareketi daha uygulandığımda uyku düzenime faydası olduğunu gördüm. İşe yarıyor. Teşekkürler .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM