• DOLAR
  6,7254
  %-0,09
 • EURO
  7,5647
  %-0,14
 • ALTIN
  368,48
  %0,19
 • BIST
  8,4780
  %-0,04
Depresyon Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Şey

Depresyon Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Şey

Depresyon Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Şey Günümüzde depresyon, dünyadaki en yaygın akıl hastalıklarından biridir. Ancak, buna rağmen, böyle bir hastalıkla karşılaşan birçok insan, bu konuda, daha iyi hissetmek için ne yapmaları gerektiği ve konu hakkında kime danışmaları gerektiği konusunda çok fazla bilgi sahibi değildir. Böyle bir durumda olan bir kişi için doğru karar, yakınımda bir […]

Depresyon Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Şey

Günümüzde depresyon, dünyadaki en yaygın akıl hastalıklarından biridir. Ancak, buna rağmen, böyle bir hastalıkla karşılaşan birçok insan, bu konuda, daha iyi hissetmek için ne yapmaları gerektiği ve konu hakkında kime danışmaları gerektiği konusunda çok fazla bilgi sahibi değildir.

Böyle bir durumda olan bir kişi için doğru karar, yakınımda bir psikiyatrist bulmak. Yakınımdaki bir psikiyatrın zamanında yardımı , en yakın iyileşmenin kilit noktasıdır. Aşağıda, yakınımdaki bir depresyon psikiyatrisinin herkesin bilmesini istediği hastalık hakkındaki gerçekleri akılda tutmak için yararlı ve önemli var.

1. Kadınlar depresyona erkeklerden daha yatkındır

Bu konuda yapılan son çalışmalara göre, kadınların depresif bir durum geliştirmesi erkeklerden% 70 daha fazladır. Erkekler, son istatistikleri etkileyebilecek kaygı yardımı için yakınımdaki psikiyatristi aramaya çok daha az hevesli.

Bununla birlikte, aslanın antidepresan payı kadınlara hala reçete edilmektedir. Uzmanlar, kadın hormonu östrojeninin depresif bir durumun başlangıcındaki mekanizmalarda yer almasına bağlanıyor. Ayrıca, istatistiklere göre, kelimenin tam anlamıyla, her 10. genç anne doğum sonrası depresyonla karşı karşıyadır. Yakınımdaki iyi bir psikiyatristle zamanında konsültasyonun bu kadar önemli olmasının nedeni budur.

2. Erkekler ve kadınlar depresyondan farklı şekilde etkilenir

Uzmanlar, depresyonu olan kadınların kendi içine kapalı olduklarını iddia ediyorlar. Onlarda ilgisizlik ortaya çıkar ve dış dünyaya olan ilgi azalır. Erkekler sırayla sinirli ve çabuk sinirlenirler.

3. Depresyona genetik yatkınlık vardır

Yakın akrabaları (ebeveynler, erkek kardeşler veya kız kardeşler) depresyonu olan veya depresyondan muzdarip olan kişilerin de bu rahatsızlığa yüksek yatkınlığı olduğu bulunmuştur. Doktorlar bunun nedeninin, insanlarda böyle bir durumun ortaya çıkmasına neden olan genlerin toplamı olduğuna inanıyor.

En az rol, düşük seviyelerde serotonin tarafından oynanmaz – depresyonlu insanlar için tipik olan sevinç hormonu. Genellikle bu, yakınımdaki psikiyatrist tarafından endişe ve depresyon için reçete edilecek ilaç, tedavi ve fiziksel aktivite ile düzeltilir.

Depresyona daha yatkın bir başka şanssız insan kategorisi, çocuklukta ciddi kargaşalara sahip olanlardır (yoksunluk, aşağılama veya ebeveynlerinden birinin kaybı). Yanımda kalmak için yakınımda bir psikiyatrist bulmaları gerekiyor.

4. Haplar her zaman yardımcı olmaz

Depresyon zihinsel bozukluğu olanların en büyük hayal kırıklığı için, ilaçlar her zaman iyileştirilemez. Böyle bir fenomene tıbbi direnç denir. Çoğunlukla, bozukluğun ciddi formu olan hastalarda görülür. Bir hasta tedavinin başlamasından bu yana 6 hafta sonra herhangi bir rahatlama hissetmezse, tedavinin etkisiz olduğu düşünülmektedir. Bu durumda yakınımdaki psikiyatrist diğer ilaçları reçete edecek ve 6 haftalık bir deneme daha verecektir.

5. Depresyon halüsinasyonlara neden olabilir

Psikiyatristlere göre, depresyonla mücadele eden hastaların yaklaşık% 20’si en az bir kez halüsinasyon yaşadıklarını veya olduklarını iddia ediyor. Bu hastalıktan muzdarip ergenlerin büyük bir yüzdesinin sağlam halüsinasyonlara sahip olduğuna dair güvenilir kanıtlar da vardır.

Bu yüzden bu hastalık çok tehlikelidir ve sadece yakınımdaki en iyi psikiyatrist tarafından verilebilecek profesyonel tedaviyi ima eder. Zamanında yardım, hastalığın semptomlarını hafifletme ve iyileşme yolundaki ilk adımdır.

6. Mükemmeliyetçilik depresyonun nedenlerinden biridir

Psikiyatri alanındaki bazı saygın uzmanlar, her şeyi mükemmel bir şekilde yapmaya çalışan insanların mükemmeliyetçilerin depresif koşulların ortaya çıkmasına çok eğilimli olduğuna inanmaktadır. Bu insanlar, işte bir proje ya da evde ideal bir düzen olsun, onlar için bir şey işe yaramazsa depresif hissetmeye başlarlar. Küçük bir gözetim bile benlik saygısında bir azalmaya yol açabilir, bu da uzun melankolik ve sonuç olarak depresyona yol açar. Depresif bozukluğun ilk belirtileriyle, yardım almak için yakınımda bir psikiyatrist bulunmalıdır.

7. Çocuklarda da depresyon var

Çocuklarda bu durumu belirlemek yeterince zordur, çünkü genellikle onları rahatsız eden şeyleri ve nedenlerini net bir şekilde formüle edemezler. Bununla birlikte, çocuklarda depresif bozukluk belirli bir ilgisizlik, yorgunluk ve gecikmiş reaksiyonda kendini gösterir. Ebeveynler dikkatli ve dikkatli olmalıdır. Çocuklarında bu tür değişiklikleri fark ettiysem, yakınımdaki en iyi psikiyatristten yardım almaya acil ihtiyaç duyuyorlar. ABD’li bilim adamları depresyonun 3-4 yaş arası çocuklarda bile gelişebileceğini iddia ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM