• DOLAR
  6,7291
  %-0,03
 • EURO
  7,5599
  %-0,21
 • ALTIN
  367,98
  %0,06
 • BIST
  8,4615
  %-0,23
Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır

Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır

Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır İsopropil Alkolü ve Hidrojen Peroksit Esaslı Dezenfektanların Yapılması Seyreltilmemiş bazik alkol kullanın. En az% 70 alkol içeriğine sahip bir ürün seçin, yoksa virüsleri etkili bir şekilde öldürmez. İsopropil alkolünü bir sprey şişesine koyun, böylece herhangi bir yüzeye kolayca uygulayabilirsiniz. Bu temizleme çözeltisi, koronavirüse karşı etkili bir şekilde çalışır. İsopropil alkolünü su ile […]

Doğal Dezenfektan Nasıl Yapılır

İsopropil Alkolü ve Hidrojen Peroksit Esaslı Dezenfektanların Yapılması

Seyreltilmemiş bazik alkol kullanın. En az% 70 alkol içeriğine sahip bir ürün seçin, yoksa virüsleri etkili bir şekilde öldürmez. İsopropil alkolünü bir sprey şişesine koyun, böylece herhangi bir yüzeye kolayca uygulayabilirsiniz.

 • Bu temizleme çözeltisi, koronavirüse karşı etkili bir şekilde çalışır.
 • İsopropil alkolünü su ile seyreltmeyin, çünkü bakterileri öldürecek kadar güçlü olmayacaktır.

Sirke Bazlı Dezenfektan Yapma

Basit bir sirke bazlı sprey yapın. Standart boyutlu bir cam sprey şişesine, 1 ölçü su, 1 ölçü sirke ve 5-15 damla % 100 uçucu yağ ekleyin. Kokusunu tercih ettiğiniz herhangi bir esansiyel yağı kullanabilir veya kokuyu evinizde hangi odayı temizlediğinize göre özelleştirebilirsiniz.

 • Sirke bazlı dezenfektanlar, yeni koronavirüs dahil olmak üzere yüzeyleri virüslerden dezenfekte etmek için çalışmaz.
 • Limon kokusu geleneksel olarak mutfağı temizlemek için kullanılır, çünkü limon kokusu güçlü mutfak kokularını nötralize edebilir.
 • Çay ağacı ve okaliptüs yağı banyo kokularını nötralize etmek için mükemmeldir.
 • Evlerinizin kokuları gidermekten endişe duymadığınız kısımlarında papatya veya vanilya gibi daha hafif kokulu uçucu yağları kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Uçucu yağlar bazen plastikle reaksiyona girebilir, bu yüzden cam sprey şişesi kullanmalısınız.

Dezenfektan mendil yapın. Sprey yerine dezenfektan mendil yapmak istiyorsanız, temel bir sirke spreyi yapıyormuş gibi aynı tarifi uygulayın, ancak malzemeleri bir sprey şişesine koymak yerine, büyük bir cam kavanoza koyun ve birleştirmek için karıştırın. 15-20 adet bezi 10 cm’lik karelere kesin ve süpürge kavanozu içine yerleştirin.

 • Bu mendiller, koronavirüs ile kontamine olmuş yüzeyleri dezenfekte etmez.
 • Suya batırılacak ve temizleyiciyi emebilecek şekilde cam kavanozun içindeki bezleri bastırın. Sonra kapağı kavanozun üstüne yerleştirin ve mendilleri bir dolap veya kiler içinde saklayın.
 • Mendilleri kullanmak için, bir mendili çıkarın ve fazla temizleyiciyi çıkarmak için sıkın, ardından yüzeyleri temiz bir şekilde silin

Sirke ve kabartma tozu püskürtün. Temiz bir kap veya kovaya, 4 su bardağı (950 ml) sıcak su, 1 ⁄ 4 su bardağı (59 ml) beyaz sirke ve 2 yemek kaşığı (28.8 g) karbonat ekleyin . Kabartma tozu eriyene kadar karıştırın, sonra limonu ikiye bölün ve her iki yarıyı da çözeltinin içine sıkın. Her iki limon kabuğunu karışıma bırakın ve soğumasını bekleyin. [6]

 • Sirke ve karbonat COVID-19’a karşı etkili değildir.
 • Soğuduktan sonra, 4 damla limon esansiyel yağı veya istediğiniz esansiyel yağı ekleyin. Limon hamurunu, tohumları veya kabuklarını çıkarmak için karışımı ince bir elekle süzün, ardından karışımı bir sprey şişesine aktarın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. temizlik çok önemli alışverişte aldığımız poşetleri bile bu günlerde artık balkonda bekletiyoz dezenfekte konusunda yapılacaklar mantıklı.

  • Biz alınması gereken tüm tedbirleri aldıktan sonra gerisini Allah’a bırakacağız. Değerli yorumunuz için Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM