• DOLAR
  6,8123
  %0,03
 • EURO
  7,5943
  %0,34
 • ALTIN
  381,01
  %0,03
 • BIST
  8,5246
  %0,10
Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Olmalı

Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Olmalı

Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Olmalı Bahar ayları yaklaştıkça cildimize ve makyajımıza daha fazla özen göstermeliyiz. Çünkü kışın soğuk etkilerinden en çok cildimiz olumsuz etkilenir. Baharın gelmesiyle birlikte içimiz açılır ve her zamankinden daha canlı görünmek isteriz. Önce içimize yansıyan bahar sevinci, sonra kıyafetlerimize ve makyajımıza yansımaya başlar. Peki! güzel havaların gelmesiyle birlikte bahar makyajı […]

Doğal Görünen Bahar Makyajı Nasıl Olmalı

Bahar ayları yaklaştıkça cildimize ve makyajımıza daha fazla özen göstermeliyiz. Çünkü kışın soğuk etkilerinden en çok cildimiz olumsuz etkilenir. Baharın gelmesiyle birlikte içimiz açılır ve her zamankinden daha canlı görünmek isteriz. Önce içimize yansıyan bahar sevinci, sonra kıyafetlerimize ve makyajımıza yansımaya başlar. Peki! güzel havaların gelmesiyle birlikte bahar makyajı nasıl yapılmalıdır?

Kış Sonrası Cilt Bakımı;

Kış sonrası yıpranan, kuruyan cildimize peeling uygulayarak, cilt maskeleri ve doğal cilt yağları uygulayarak cildin ölü ve kurumuş tabakasından kurtulmalıyız.
Sonrasında gündüz ve gece kremlerini sabah akşam düzenli kullanarak, cildin kaybettiği nemi geri kazandırmalıyız.
Bir hafta 10 gün içerisinde toparlanan cildinizin canlanmaya ve parlamaya başladığını göreceksiniz. Günlük kullanım için güneş koruma faktörlü cilt kremi alıp her gün düzenli kullanmaya başlayabilirsiniz.
Artık cildiniz bahar ayına hazır ve buna uygun makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Günlük Makyaj Öncesi Cilt Bakımı;

Sabahları cilt tipinize uygun jel sabunlar ile cilt temizlenmelidir.
Temizlenen cilt yine cilt tipinize uygun tonik ile pamuk yardımıyla silinmelidir. Toniği derinizin gözeneklerinin iyice emmesi için krem sürmeden önce toniğin cildinizde kurumasını bekleyin.
Günlük güneş koruma faktörlü nemlendiricinizi cildinize sürüp, yine cildin kremi iyice emmesini bekleyin ve cildiniz iyice emdikten sonra üzerine makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Doğal Görünen Bahar Makyajı;

Cildiniz nemlendiriciyi emdikten sonra eğer cildinizde koyu leke, sivilce ya da akne varsa cilt tonunuzla aynı tondaki kapatıcıyı lekeli yerlerin üzerine sürerek parmağınızla yayın ve lekenin kapanmasını sağlayın.
Üzerine cildinizden en fazla 1 ton koyu fondöteni fondöten süngeri yardımıyla uygulayın ve cildinizde kurumasını bekleyin. Koyu renkli fondötenler makyajın doğallığını yok edeceği için tercih etmemelisiniz.
Allık fırçası ile şeftali ve pembe tonlarındaki allığı elmacık kemiklerinizin üzene burun kenarlarından başlayarak göz kenarlarına kadar sürün.
Kahverengi ve koyu pembe tonlardaki allıklar bahar makyajı için uygun değildir.
Açık tonlarda ve parlak olarak belirleyeceğiniz rujunuzu dudağınıza bir kat sürün ve bir ton koyu dudak kalemi ile dudak çizgilerinizden bir kat kalemle geçerek çizgi yapın. İkinci kat olarak bir kere daha ruj sürün.
Pastel tonlarda ve açık renk göz farlarını göz renginize uygun tonlarda belirleyerek far fırçası ile gözünüze uygulayın. Kaş altına ten rengi göz farı sürerek gözlere parlaklık kazandırın. Koyu renk ve koyu renk ile gölgelenmiş far kullanmayın çünkü bahar makyajının doğallığı yok olur.

Yine far rengi ve göz renginizle uyumlu göz kaleminizi göz şeklinize uygun olarak gözünüze uygulayın.
Kahverengi ve mor tonlarından kaçınarak, gri, siyah veya göz renginize uygun yeşil gibi tonlarda rimeli kirpiklerinize tek kat olarak uygulayın.
Makyaj ile bir bütün olan saçları bahar havasına büründürerek salık ya da yarı salık bir biçimde saç köpükleri veya saç spreyi ile şekillendirerek bahar makyajınızı sonlandırın.

Günlük Makyaj Sonrası Cilt Bakımı;

Gün sonunda eve geldiğinizde, makyaj temizleme mendilleri ya da makyaj temizleme jelleri ile makyajınızı temizleyin.
Cildi arındırmak için jel sabun ile cildinize yıkayın ve pamuklu bir havlu ile tampon yaparak kurulayın.
Ardından cilt toniğini pamuk yardımıyla cildinize sürerek cildinizin hava alması için bir süre bekleyin ve ardından nemlendirici sürün.
Son olarak gece yatmadan önce gece kreminizi sürerek yatın.

Alerjisi Olan Kişiler İçin Doğal Görünen Bahar Makyajı;

Kozmetik ürünlere alerjisi olan kişiler
Bahar aylarında polenlerden etkilenerek alerji olan kişiler
Bazı gıda maddelerine karşı alerjisi olan kişiler
Hangi nedenle olursa olsun bahar ayları alerjisi olan kişilerin daha yoğun rahatsızlık yaşadığı bir dönemdir. İster kimyasal maddeler, ister polenler ya da gıda maddeleri olsun kaşıntı, kızarıklık gibi belirtilerle ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Bu nedenle kişi öncelikle neye alerjisi olduğunu bilmeli, bunun için de alerji testi yaptırmalıdır. Kozmetik ürünlere alerjisi olan kişiler ise daha doğal, kimyasal olmayan ürünlerden yararlanarak cilt bakımı yapmalıdır. Günlük yaşantıda her gün ağır makyaj yapmak alerjisi olmayan kişiler için bile sakıncalıdır. Çünkü cilt havasız kalır. Özellikle her gün makyaj silinerek yatılmalı, silinmeden yatılmamalıdır. Taze ve mevsimlik sebze meyvelerden yararlanmalı, Arap sabunu, maden suyu, zeytinyağı, limon, Hindistan cevizi sütü, yaş maya ve daha pek çok iç içe yaşadığımız fayda sağlayacak ürünlerden istifade edilmelidir. Örneğin doğal bir madensuyu ile cilt temizliği yapmak ve her gün en az 1 tane maden suyunu içerek tüketmek önemli katkı sağlamaktadır. Ayrıca piyasada doğal maden suyu olarak satılan fakat aslında sodalı su olan ürünlerden kaçınılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM