• DOLAR
  6,8185
  %0,12
 • EURO
  7,5857
  %0,23
 • ALTIN
  382,15
  %0,33
 • BIST
  8,5196
  %0,04
Erkeklerin Memesi Ne İşe Yarar

Erkeklerin Memesi Ne İşe Yarar

Erkeklerin memesi ne işe yarar?, Neden erkeklerde meme var?, Süt vermemesine rağmen niçin erkeklerin memesi var?, düşündüğümüzde aklımıza bu konuyla alakalı bir çok soru gelebilir. İşin özünde aslında çok basit bir cevabı vardır. Erkeklerin Memesi Ne İşe Yarar Canlılar için de bir tek insana özgür bir durum değildir, erkekte meme bulunması. Memelilerin neredeyse tamamında erkeklerde […]

Erkeklerin memesi ne işe yarar?, Neden erkeklerde meme var?, Süt vermemesine rağmen niçin erkeklerin memesi var?, düşündüğümüzde aklımıza bu konuyla alakalı bir çok soru gelebilir. İşin özünde aslında çok basit bir cevabı vardır.

Erkeklerin Memesi Ne İşe Yarar

Canlılar için de bir tek insana özgür bir durum değildir, erkekte meme bulunması. Memelilerin neredeyse tamamında erkeklerde meme bulunmaktadır. Anca istisna olarak bazı keçi ve yarasa türleri dışında ne insan türünde olsun ne de diğer memeli türlerinde olsun süt verme olayı gerçekleşmemektedir.

Sadece kadınlarda süt kesesi bulunuyor olsa da, ilk ana rahmine düştüğümüz andan itibaren embriyonun gelişimi belirli bir aşamaya kadar kadın ve erkek için aynı şekilde gerçekleşmektedir. Erkek çocuk için  embriyo gelişimi kız çocuğu ile aynı şekilde olur. 6. haftalık olana kadar bu şekilde büyüme devam eder. 6. hafta da erkek kromozomu devreye girer ve kadın krozomundan farklı şekilde gelişim başlar. Ama bu aşamada erkek çocuklarda da meme uçları oluşmuş olur.

Erkek Memesi Ne İşe Yarar

Süt vermiyorsa erkek memesi ne işe yarar diye sorabilirsiniz. Memelilerin büyük çoğunluğunda erkeklerde meme bulunduğunu söylemiştik. Bir iki istisna hariç erkeklerin memeleri süt üretmezler. İnsanlarda bu durumu düşündüğümüzde esasında ergenlik çağına kadar kız çocukları ve erkek çocuklarının memelerinde bir farklılık yoktur. Ergenlik dönemi başlangıcında kız çocuklarında hormonlar devreye girer ve kız çocuklarında süt keseleri oluşmaya başlar ve memeleri büyür. Gebe kadınlarda bu büyüme biraz daha artar ve süt üretimi başlar. Bu durum emzirmeyle de devam eder.

Erkek Memesi Ne İşe Yarar Dini

Erkek memesi ne iş yarar dini olarak bir hikmeti var mıdır?

Yüce Allah (CC) Kuran’ı Kerimde “Biz gerçekten insanı en güzel biçimde yarattık” diyor. 

Bu ayetten yola çıkacak olursak Yüce Allah hiç bir şeyi boş yere yaratmaz ve yaratmamıştır. Bizim bu konuda kesin bir bilgiye sahip olmayışımız, bunun gereksiz olduğu anlamına gelmez. Evrimciler bu konuda eskiden erkeklerin yavruları emzirdiklerini sonradan körelerek bu hali aldıklarını iddia etmektedirler. Ama insan bedeninde böyle bir durumun olması söz konusu değildir. Basit bir örnekle açıklamamız gerekirse, kolu yada bacağı olmayan bir bireyin doğan çocuğu sağlıklı bir şekilde doğarak  kolu ve bacağı tam doğmaktadır. Körelme diye bir şey söz konusu olsaydı kolu olmayan babanın kolu olmayan çocuğu olması gerekirdi.

Erkeklerde meme ne işe yarar dini olarak en basit örneği; Yüce Allah insan neslinin devamı için kadın ve erkeğe şehvet duygusu vermiştir. Meme uçlarında çokça sinir hücresi bulunmaktadır. Erkeklerde kadınlar gibi meme uçlarından cinsel olarak uyarıla bilmektedir. Buda erkeklerin memesi ne işe yarar sorusuna güzel bir cevaptır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Yazınızı görene kadar hiç aklıma gelmemişti bunlar ne işe yarar diye. Okudum bilgi sahibi de olmuş oldum. Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM