• DOLAR
  6,7259
  %0,31
 • EURO
  7,5608
  %0,79
 • ALTIN
  367,38
  %-1,36
 • BIST
  8,4674
  %0,60
Erkeklerin Yalan Söylediğini Anlamanın Püf Noktaları

Erkeklerin Yalan Söylediğini Anlamanın Püf Noktaları

Erkeklerin Yalan Söylediğini Anlamanın Püf Noktaları Yalan herkes için, her yaş için aynıdır. Yalanın siyah da beyazı da yoktur. Yalan yalandır. Ama bazı yalanlar vardır küçük diye tabir ederiz. Çok da önemsenmez. Bazı yalanlar da vardır yer yerinden oynar. Özellikle kadın erkek arasındaki ilişkide yalan, birlikteliğin dağılmasına en önemli nedendir. Ne kadar yalanın siyahı beyazı […]

Erkeklerin Yalan Söylediğini Anlamanın Püf Noktaları

Yalan herkes için, her yaş için aynıdır. Yalanın siyah da beyazı da yoktur. Yalan yalandır. Ama bazı yalanlar vardır küçük diye tabir ederiz. Çok da önemsenmez. Bazı yalanlar da vardır yer yerinden oynar. Özellikle kadın erkek arasındaki ilişkide yalan, birlikteliğin dağılmasına en önemli nedendir. Ne kadar yalanın siyahı beyazı olmaz desekte biz yine de yalanları iki farklı gruba ayırarak inceleyeceğiz.

Pek de önemsenmeyen anı kurtaran pembe yalanlar. Mesela;

Söz gelimi sevgilinize hafta sonu yemek için söz verdiniz ama hafta sonu geldiğinde cebinizdeki para kız arkadaşınızı yemeğe çıkarmaya yeteceğini düşünmüyorsunuz. O halde sizin için yapılacak tek şey kaldığını düşünüyorsunuz. Kız arkadaşınızı arıyorsunuz ve biraz hasta olduğunuzu söylüyorsunuz. Yemeği de bir sonraki haftaya ertelemek istiyorsunuz. Her ne kadar yalan söylenmesi tasvip edilmese de ortada art niyet yok.

Bir tarafta da iş çıkışı arkadaşlarıyla bir yerlere gidip birşeyler içmek isteyen erkek eşini arayarak bu akşam işten biraz geç çıkacağını söylüyor ve yemeğe beklememesini söylüyor. Bu da durumu kurtarmak adına söylenmiş küçük bir yalan gibi gözükse de ilkinden farklı olarak baside indirgenemeyecek bir yalan. Muhtemelen eşinden bu konularda baskı gördüğü için ona gerçeği söylemek yerine yalan söylüyor. Bu durum bir kere ile kalacak bir şey değil her seferinde tekrarlanacak bir durum gibi gözüküyor. Burada doğru olan eşlerin birbirlerine tamamen açık sözlü olmalarıdır. Erkek eşine iş çıkışı arkadaşarla biraz takılacam diyebilmeli ve eşi de bunu anlayışla karşılayabilmelidir.

İlişkiyi Kökten Sarsan Kötü Yalanlar;

En başta şu sözü hatırlatmadan geçemeyeceğim.
“Yalanların kötü bir huyu vardır, er ya da geç ortaya çıkar.”
Bu yüzden bazı durumlar vardır ve ortaya çıktığında artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.
Mesela sadakatsizlik, eşlerin başka birileriyle ilişki yaşaması, Erkeğin yada kadının eşinden kazancını saklaması ve gizli gizli mal mülk edinmesi. Evine götürmesi gereken kazancı kumarda yemek, şans oyunlarına harcamak, içkiye düşkünlük tüm bunları ailesinden gizleyerek tüm parasını çarçur etmek.

Tüm bu saydığım maddeleri çoğaltmak mümkündür. Bu ve benzeri yalanlar gerçekten ilişkiyi kökten sarsar, hatta yuvalar bu yüzden yıkılır. Tüm bu yalanlar aynı zamanda ebeveynlerinin her yaptığına dikkat eden çocuklara da kötü bir örnektir.

Tüm bunlar sadece erkekler için geçerli değildir. Kadınlarda aynı durumda eşlerine aynı şeyleri yaşatabilir. Ama genel itibari ile bu durumlar erkekler tarafından yaşatılır. Bizde bu yazımızda erkeklerin yalanlarını inceleyeceğiz.

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlamak İçin Püf Noktaları;

Bir erkeğin yalanını yakalamak istiyorsak söylediğini anlamak için onu iyi gözlemlemeliyiz. Bazı davranışları ile fiziksel hareketleri onları ele vermektedir.

Yalan söylerken hiç bir erkek kolay kolay gözünüzün içine bakamaz. Başka yerlere bakar, bakışlarını kaçırır.
Yalan söyleyen erkeklerin yüzleri hafif kızarır. Acemi yalancı ise bazen tamamen kıpkırmızı kesilebilir.
Yalan söyleyen erkek dudakları yalan dili ağzının içinde gevelenir durur.
Boğazı kurur, sık sık yutkunur, dudaklarını ısırır.
Yalan söylerken ellerini ağızlarına götürme eyleminde bulunabilirler.
Tedirgin oldukları için elleri ve ayakları sürekli sallama eyiliminde bulunurlar.
Yalan söyleyen erkek “aslında” “ama” gibi kelimeleri sık kullanır.
Bazı durumlarda yalan söyleyen erkek elini alnına götürerek göz temasını kaçırmaya çalışır.
Elleri rahat duramadığı için saç düzeltme eyiliminde bulunurlar.
Vücut tedirginlikten kaynaklı tepki verdiği için kulakları kaşına bilir. Kulaklarını sık kaşırlar yada kollarını kaşırlar.
Eğer ellerinde herhangi bir nesne varsa ritmik olarak sürekli onunla oyalanırlar.

Sonuç itibari ile bilimsel olarak da kanıtlanmış olan gözlem neticesinde yalan söyleyen kişiler her zaman bu durumu dışarıya bir şekilde belli ederler.
Her ne kadar bilimsel olmasa da kadınların sezgisel kuvvetleri de erkeğin yalanını anlamakta çok etkilidir.

Hoşgörü ile iyi niyet birleştiğinde çözülmeyecek durum yoktur. Yeterki işler her konuda birbirlerine açık olsunlar. Her konuda eşler birbirlerine samimi ve net olurlarsa yalan gerek kalmaz. Eğer eşler birbirlerine dürüst olurlarsa bu durum çocuklarına da yansır. Böyle ailelerde yetişen çocuklarda dürüt ve güvenilir olarak büyürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Keşke erkekler bizi yalanlarını ortaya çıkarmamıza ihtiyaç bırakmasa da hiç yalan söylemeseler. Ne iyi olurdu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM