• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Evliliklerde Yaşanan Sorunların Altında Yatan Sebepler

Evliliklerde Yaşanan Sorunların Altında Yatan Sebepler

Evliliklerde Yaşanan Sorunların Altında Yatan Sebepler Evli çiftlerin arasında yaşanan gerginliklerin temelinde birbirinden farklı birçok sebep olabilir. Su yüzüne çıkan sebepleri sıralamadan önce aslında evliliğinizi temelden tehdit eden sebepleri tespit etmeniz çok daha önemlidir. İşte bu nedenle en çok karşılaşılan evlilik sorunlarının altında yatan gizli sebepleri sizler için derledik. Sürekli ”Özür Dilerim” Kelimesinin Ardına Saklanmayın. […]

Evliliklerde Yaşanan Sorunların Altında Yatan Sebepler

Evli çiftlerin arasında yaşanan gerginliklerin temelinde birbirinden farklı birçok sebep olabilir. Su yüzüne çıkan sebepleri sıralamadan önce aslında evliliğinizi temelden tehdit eden sebepleri tespit etmeniz çok daha önemlidir. İşte bu nedenle en çok karşılaşılan evlilik sorunlarının altında yatan gizli sebepleri sizler için derledik.

Sürekli ”Özür Dilerim” Kelimesinin Ardına Saklanmayın.

Her tartışmanızın ardından eşinizin sizden duymak istediği cümle ”Özür dilerim” olmayabilir. Bu sebeple tartışmalarınızın ardından özür dilemektense uzlaşmaya varmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede karşılıklı olarak ikinizde kendiniz için sorun meydana getiren şeyleri göz ardı etmek zorunda kalmazsınız ve problemleri gerçek bir çözüme ulaştırabilirsiniz.

Hayali Âşıklar

Film ya da televizyonlarda gördüğünüz hayali çiftlere kendinizi kaptırıyor musunuz? Yapılan araştırma ve çalışmalar televizyon dünyasına kendisini fazlasıyla kaptıran ve inanan kişilerin eşleri ile olan ilişkilerine kendilerini çok daha az adadıklarını belirtiyor. Film ve dizilere kendisini kaptıran bireyler, inişli çıkışlı devam eden gerçek birliktelikler yerine sürekli heyecanlar yaşamak, çiçek ve hediyeler almak istiyorlar. Ancak ne yazık ki bilindiği gibi gerçek yaşamda ilişkiler senaryolarda ki gibi yürümüyor ve bu da çiftlerin birçoğunun ilişkilerinde mutsuzluk yaşamalarına neden oluyor. Bu nedenle kendi ilişkinizi filmlerdeki kusursuz giden, herkese parmak ısırtacak ve hatta rahatsızlık verecek kadar aşk, anlayış ve sevgi dolu olan hayali ilişkiler ile kıyaslamaktan uzak durun. Beklentilerinizi mümkün olduğunca gerçek yaşama paralel tutarsanız ilişkinizde o denli daha az hayal kırıklığına uğrarsınız.

Farklı Çiftler

Tıpkı film ve dizilerde olduğu gibi etrafınızda olan başka çiftler ile ilişkinizi kıyaslamaktan uzak durun. Unutmayın dışarıdan görülen ile içeride yaşanan her zaman birbirini tutmayabilmektedir. Arkadaşınızın eşinin ne kadar anlayışlı, ne kadar romantik, ne kadar v.s. v.s. olduğunu görerek içten içe kıskançlık duygusu beslemeniz zaman içerisinde kendi eşinizden de aynı hareketleri beklemenize neden olabilir. Oysa kim bilir belki de arkadaşınız da sizin evliliğinize imreniyordur…

Teknolojik İletişim

Eşiniz ile birbirinize e-posta, SMS ve farklı sosyal ağlar üzerinden mesaj göndermek yüz yüze iletişim dâhilinde olmaktan ya da telefon ile konuşmaktan çok daha hızlı ve kolay gelebilir fakat yapılan bir araştırmaya göre, dijital platformlar üzerinden birbirleri ile iletişim kurmayı daha sık tercih eden çiftlerin birlikteliklerinde daha doyumsuz olmaya başladıklarını gösteriyor.

Kâbuslarınız

Rüyalarınızda eşinizin sizi aldattığını ya da size davrandığınızı görmeniz gerçek yaşamda da kavgaya tutuşmanıza sebebiyet verebilir. Bu durum pek çok araştırmalar ile de kanıtlanmış gerçek bir durumdur. Rüyanızda görüp sinirlendiğiniz herhangi bir konu adına eşiniz ile kavgaya tutuşmak yerine canınızın neden bu denli sıkıldığı ile ilgili eşinizle konuşmayı deneyin.

Baş Başa Dışarı Çıkmak

İlk bakıldığında hoş, rahatlatıcı ve romantik olması gereken bu aktivite evliliklerde tarafların farklı istekleri sebebiyle tam bir kâbusa dönüşebilmektedir. Genel olarak erkekler spontane gelişen aktivitelerden hoşlanırlarken kadınlar planlı aktiviteleri tercih edebilmektedir. Bu sebeple de iki taraftan birinin mutsuz olmasına engel olmak için randevunuzda neler yapmak istediğinizi henüz planlamadan oturarak konuşmak ve ortak bir karar almak ilişkiniz adına çok daha doğru bir adım olacaktır.

Uykusuzluk

İnsanlar hem vücut hem de ruhsal sağlıkları için ihtiyaçları olan gerekli uykuyu almazlarsa oldukça gergin ve sinirli olabilmektedirler. Şayet siz de uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız bu birlikteliğinize kavga, sinir ve sabırsızlık olarak yansıyabilir. Bu nedenle uyku düzeninize özen göstermeniz önemlidir.

Boşanan Yakınlarınız

İlişkiler ile ilgili yapılan araştırmalar boşanmanın bulaşıcı bir durum olduğunu gözler önüne sermektedir. Örneğin, bir yakınınızın eşinin onu aldattığını öğrendiğinizde otomatikman siz de kendi eşinizin sadakatini sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bu tarz bir durum ilişkinizde hiçbir sorun olmasa dahi birlikteliğinizi olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle de aklınızda soru işareti oluşturan durumları eşiniz ile oturum konuşmanız ve yaşamı kendiniz için de onun için de kâbusa çevirmeden istediğiniz cevapları almanız oldukça önemlidir.

Hiç Tartışmamak

Tartışmaya girmemeniz veya kavga etmemeniz aslında birbirinize hiç sinirlenmediğiniz anlamına gelmemektedir. Tartışmak ve kavga etmek ruhsal sağlığınız için olumludur ve eşinize karşı dürüst davranmanıza olanak sağlar. Kavga ve tartışmaktan uzak durmak ise stres hormonlarınızın artmasına neden olur. Kavgalardan ve tartışmalardan uzak durmak yerine üslubunuza dikkat ederek eşiniz ile canınızı sıkan durumları konuşmaya çalışın. İçinizde bir saatli bomba gibi zaman geçtikçe daha da tehlikeli hale gelen duygular biriktirmektense sorunu ilk anda tespit edip sonuca bağlamak sonrasında istemediğiniz durumlar yaşamanızı engelleyecekti.

Unutmayın hemen hemen tüm ilişkilerde olduğu gibi evliliklerde de inişli çıkışlı pek çok durum olabilir. Burada önem taşıyan nokta eşiniz ile birbirinizi anlamak için çaba sarf etmek, inat etmektense orta yolu bulmaya uğraşmak ve evliliğinizin güzel günlerinin keyfini sonuna kadar çıkarmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM