• DOLAR
  6,8139
  %-0,09
 • EURO
  7,5882
  %0,29
 • ALTIN
  381,01
  %0,48
 • BIST
  8,5169
  %1,06
Hayatınızı Kolaylaştıracak Küçük Mutfak Hileleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Küçük Mutfak Hileleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Küçük Mutfak Hileleri Yaşadığımız bilgi çağında daha farkında olmadığımız neredeyse sınırsız miktarda tarif ve saklama hilesi bulunmaktadır. Mutfağımızda gıdaları saklayabilmemize yardımcı olacak birçok ipucu ve hayatımızı kolaylaştıracak birçok hile var. İşte bunlardan bazıları: Soğan Kesmek Soğan keserken ağlamanızı engellemek için tek yapmanız gereken bu sebzeyi kesmeden 10 dakika öncesinde buzluğa yerleştirmektir. İşe yarayacak […]

Hayatınızı Kolaylaştıracak Küçük Mutfak Hileleri

Yaşadığımız bilgi çağında daha farkında olmadığımız neredeyse sınırsız miktarda tarif ve saklama hilesi bulunmaktadır. Mutfağımızda gıdaları saklayabilmemize yardımcı olacak birçok ipucu ve hayatımızı kolaylaştıracak birçok hile var.

İşte bunlardan bazıları:

Soğan Kesmek

Soğan keserken ağlamanızı engellemek için tek yapmanız gereken bu sebzeyi kesmeden 10 dakika öncesinde buzluğa yerleştirmektir. İşe yarayacak bir hile, değil mi?

Su Taşmalarını Engelleyin

Bir şeyler pişirirken suyun, tencereden taşmasını engellemek için tencerenin üzerine tahta bir kaşık yerleştirin.

Çıtır Sebzeler

Havuç, kereviz ve turplarınızı çıtır çıtır yapmak için onları pişirmeye başlamadan önce yarısı patates ile dolu buzlu suya yerleştirin.

Şaraplarınızın Ömrünü Uzatın

Eğer mutfağınızdaki şarap artık sirkeye dönmeye başladıysa, şişenin içine birkaç kuru üzüm atın.

Sertleşmiş Tuz

Tuzunuzun sertleşmesini engellemek için tuzluğunuzun içine birkaç pirinç atın. Bu, içerideki nemi emecek ve tuzunuzu kuru tutacaktır.

Sert Hamur

Eğer hamurunuz sertleşmeye başladıysa, bir bardak soğuk su dökün ve tekrar yoğurun.

Mükemmel Yumurtalar Haşlamak

Suda birkaç yumurta haşlayın ve ardından onları kusursuz yapmak için bir tutam karbonat veya biraz limon suyu ekleyin.

Çocuklar için Harika Atıştırmalık

Sıkıcınıza biraz yoğurt ekleyin ve ardından yağlı kağıt üzerine sıkıp, dondurucuda bir saat bekletin. Bu, çocuklarınız için harika bir atıştırmalık olacaktır.

Taze Peynir

Peynirlerinizin ömrünü uzatmak için bir kağıt ile sarın.

Peynir Saklamak

Peynirinizi saklamak için işte bir başka yöntem: daha uzun dayanmasını sağlamak için üzerine biraz yağ veya margarin uygulayın. Bu yöntem sert peynirler için harikadır ancak neredeyse her tür için de kullanılabilinir.

Çilek Başları

Çileğin en alt kısmından bir pipet sokarak ve pipetin ucunu parmağınız ile kapatarak, çileğin yeşil kısmını kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Yumurta Yerine Muz

Tatlı hamur işi yaparken, bir yumurta yerine yarım muz kullanın.

Tuzlu Çorbalar

Eğer çorbanız olması gerektiğinden daha tuzlu olduysa, içine birkaç patates atın ve biraz daha kaynamasına izin verin. Fazla tuzu emecekler ve günü kurtaracaklardır.

Gördüğünüz gibi, mutfakta işlerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacak birçok hile ve ipucu bulunmaktadır. Bunları deneyin ve elde edeceğiniz sonuçlardan faydalanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM