• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Kendi Rüyanızı Kendiniz Yorumlayabilirsiniz

Kendi Rüyanızı Kendiniz Yorumlayabilirsiniz

Kendi Rüyanızı Kendiniz Yorumlayabilirsiniz Rüyalarımız çoğu zaman bilinç altımızın eseri olmakla birlikte bazen gelecek ve hayat hakkında ipuçları içerebilir. Hangi nedenle olursa olsun görmüş olduğumuz rüyaları iyi yorumlayabilmemiz için rüya yorumlamanın temellerine sahip olmamız gerekmektedir. Rüya yorumlama işi tarihler boyunca bir çok kültürde önemini hiç kaybetmemiştir. Rüyaların bilhassa islam kültüründe önemli bir yeri vardır. Hz. […]

Kendi Rüyanızı Kendiniz Yorumlayabilirsiniz

Rüyalarımız çoğu zaman bilinç altımızın eseri olmakla birlikte bazen gelecek ve hayat hakkında ipuçları içerebilir. Hangi nedenle olursa olsun görmüş olduğumuz rüyaları iyi yorumlayabilmemiz için rüya yorumlamanın temellerine sahip olmamız gerekmektedir.
Rüya yorumlama işi tarihler boyunca bir çok kültürde önemini hiç kaybetmemiştir. Rüyaların bilhassa islam kültüründe önemli bir yeri vardır. Hz. Yusuf Peygamberin aynı zamanda bir rüya yorumcusu olduğu bilinegelmektedir. Günümüz modern psikolojilerde bile insanların bilinç altlarına inilerek tedavi uygulamada bir çeşit rüya yorumlama işi yapılır. Kendi rüyalarınızı yorumlamanız bu bakımdan hiç zor değil.

Rüya Defteri

Rüyalarınızı yorumlamanın ilk aşaması onları hatırlamaktır. Günümüzde bende dahil olmak üzere bir çok insan iş yaşamından kaynaklı olarak telefonlarına alarm kurar ve genelde kalkar kalkmaz hareketli bir gün başlar. Rüyalarımızın birçok detayını çoğu zaman gün içersinde unutup gideriz.Rüyanın imgelerden, sembollerden oluşan ayrı bir dili vardır. Rüya yorumu yapabilmek için öncelikle bu dili çözümlemeniz gerekmektedir. Bu ise ancak rüyaları hatırlayarak, imgeleri, renkleri, arka planı yorumlayacak bir hafıza birikimine sahip olarak mümkündür. Bu kadar detaylı bir rüyayı saatler hatta günler sonra bile hatırlamak istiyorsak en basit yol bir defter tutmaktır.

Baş ucunuzda küçük bir defter bulundurabilir ve sabah kalkar kalkmaz hatırladığınız rüyaları not edebilirsiniz. Unutmayalım kalkar kalkmaz rüya defterine yazmadığımız her rüya saatler sonra ancak yarım yamalak hatırımızda alacaktır. Bu yüzden kalkar kalkmaz not almamız akıllıca olacaktır. Yazdığınız rüyaları gün içinde okuyabilir, üzerinde düşünebilir ve imgelerin ne anlamlara geldiğini bulabilirsiniz.

Sembol Dilini Çözümlemek

Başlangıç için güvenilir bir rüya tabirleri kitabı alabilirsiniz. Bunun yanında Freud, Jung gibi bilim insanlarının rüya yorumu hakkındaki eserlerini de okumanız gerekir. Çünkü gördüğümüz her rüya bize gelecek hakkında bir mesaj içermeyebilir ama bir ipucu da verebilir. Bu ipuçlarını anlamak için bilim insanlarının eserlerinden faydalanmakta yarar vardır.
Sembollerin dilini anladığınızda rüyaları kolayca yorumlayabilirsiniz. İlk etapta hatırladığınız her rüyayı yazarak ve ön plana çıkan sembollerin karşılıklarına kitaplardan bakarak başlayabilirsiniz. Bu şekilde pratik geliştirmeniz zor olmayacaktır. Rüya yorumlama işi fal bakma değildir. İkisini birbirine karıştırmayın. Falcılık bambaşka bir olaydır. Yaptığınız pratikler neticesinde kısa bir süre sonra rüyaların dilini çözdüğünüzü fark edeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM