• DOLAR
  6,8123
  %0,03
 • EURO
  7,5943
  %0,34
 • ALTIN
  381,01
  %0,03
 • BIST
  8,5246
  %0,10
Kendimizi Nasıl Motive Ederiz

Kendimizi Nasıl Motive Ederiz

Kendimizi Nasıl Motive Ederiz Gün içinde psikolojimizi kötü etkileyen birçok unsur bulunuyor. İş yaşamındaki stres, ilişkilerde yaşanılan gerginlikler, ailemiz ve arkadaşlarımızla yaşadığımız sorunlar ruh hâlimizi kötü etkileyebiliyor. Bunların yer yer kaçınılmaz sorunlar olduklarını da belirtmek gerekiyor. Ancak kendinizi tüm bu stresten koruyarak sahip olduğunuz motivasyonu arttırmanız da hiç zor değil. Öncelikle, gerçekten kaçamayız. İş yaşamımızda […]

Kendimizi Nasıl Motive Ederiz

Gün içinde psikolojimizi kötü etkileyen birçok unsur bulunuyor. İş yaşamındaki stres, ilişkilerde yaşanılan gerginlikler, ailemiz ve arkadaşlarımızla yaşadığımız sorunlar ruh hâlimizi kötü etkileyebiliyor. Bunların yer yer kaçınılmaz sorunlar olduklarını da belirtmek gerekiyor. Ancak kendinizi tüm bu stresten koruyarak sahip olduğunuz motivasyonu arttırmanız da hiç zor değil.

Öncelikle, gerçekten kaçamayız. İş yaşamımızda ya da ilişkimizde bir sorun varsa üstüne gitmemiz gerekir. Ancak bu sorunun yarattığı kötü etkinin sizi esir almasından kaçınmanız gerekir. Gerçekçilik yalnızca negatif bir motivasyon kaynağı değil, sorunları çözmenin bir yolu olmalı. Bunun gibi ilkeleri hayatınıza uygulayarak gün içinde motivasyonunuzu arttırabilir ve daha huzurlu bir hayata sahip olabilirsiniz.

Hareketsizlikten olabildiğince kaçınmalısınız. Bu özellikle masa başı işlerinde çalışan kişilerin sık yaşadığı bir sorundur. Hareketsizlik, stresi büyüten ve hayatınızı ele geçirmesini sağlayan bir durumdur. Gün içinde çeşitli egzersizler yaparak hem fiziksel açıdan daha sağlıklı olabilir hem de kendinizi motive edecek gücü bulabilirsiniz. Fiziksel sağlığın mutluluk getireceğini unutmayınız.
Devamlı aynı mekânlarda bulunmanın psikolojiyi kötü etkilediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Her gün aynı evde ve işyerinde ya da okulda bulunmak bir zorunluluk olabilir. Ancak günler boyunca aynı yerlerde bulunmanın sizi kötü etkileyeceğini, daraltacağını bilmeniz gerekir. İzin günlerinizde ya da boş olduğunuz günlerde farklı yerlere giderek bu kötü motivasyonu yıkabilirsiniz.
Gerektiği zaman psikolojik yardım almaktan çekinmemelisiniz. Her insan zaman zaman böyle bir yardıma ihtiyaç duyabilir. Özellikle şehirlerde yaşayan insanların depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara yatkın olduğu bilinmektedir. Eğer hayatınızın kötü gittiğini düşünüyorsanız, kendinizde bir şeyleri yapacak enerjiyi bulamıyorsanız yapmanız gereken profesyonel bir yardım almaktır. Zaman zaman terapi alarak sizi mutsuz eden sorunları bulabilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Kişisel alanın da önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanın yalnız kalabildiği yahut kendini iyi hissedebileceği bir yeri olması lazım motive olabilmesi için.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM