• DOLAR
  6,6182
  %0,05
 • EURO
  7,3045
  %0,14
 • ALTIN
  334,74
  %-0,21
 • BIST
  8,2262
  %0,14
Kilo Vermenin ve Sağlıklı Beslenmenin Zahmetsiz Yolları

Kilo Vermenin ve Sağlıklı Beslenmenin Zahmetsiz Yolları

Sağlıklı bir hayatı mümkün olan en zahmetsizce yaşamak istiyorum.

Diyetimi ve beslenmemi doğru yapmak istiyorum çünkü hayattaki daha önemli şeyleri yapmama izin veriyor, ama aynı zamanda bütün gün ne yediğimi düşünerek geçirmek istemiyorum.

Zamanım ve enerjim, önemli şeyler inşa etmek, macera peşinde koşmak ve dünyayı keşfetmek, çevremdeki insanlarla bağlantı kurmak ve paylaşmak ve benim için önemli olan hedefler üzerinde çalışmak için harcanmalı.

Tüm bu düşünceler aslında hepimizin kafasında var olan ama bir türlü uygulamaya geçiremediğimiz fikirlerdir.

Bu makalemiz bu fikirleri hayatına tatbik etmiş olan bir arkadaşımızın hikayesidir. Birlikte nasıl zahmetsizce kilo verdiğine ve sağlıklı beslendiğine bir bakalım.

“Çoğu insan belirli bir diyetin detaylarına ve stratejilerine sarılır ve asla onu takip etmek için etrafta dolaşmaz. Ben işleri basit tutmayı severim. Ayrıntıları bırakmayı, ana fikri anlamayı ve aslında ayarlamalar yapmayı tercih ederim.

Elbette tüm cevaplara sahip değilim, ama şu anda benim için çalışan şey ve bu fikirleri sağlıklı yemek, kilo vermek ve kas kazanmak için nasıl kullanabilirsiniz.

Düşünmeden Sağlıklı Gıda Nasıl Satın Alınır

En iyi diyetlerin ana fikri aynıdır: işlenmemiş ve açık havada büyüyen veya yaşayan tüm yiyecekleri yiyin. Bazılarının farklı varyasyonları vardır – hayvansal ürünler, tahıl vb. – ancak çoğu genel “gerçek gıda” kalıbına uyar.

Sorun şu ki – eğer benim gibi bir şeysen – Tabiat Ana’dan gelsin ya da gelmesin, sana yakın olan her şeyi yiyeceksin. Sonuç olarak, en iyi strateji kendinizi sağlıklı yiyeceklerle kuşatmaktır.

İşte böyle yapıyorum…

Markete gittiğimde sadece mağazanın “dış halkası” nda dolaşıyorum. Koridorlarda yürüyemiyorum. Dış halka, sağlıklı yiyeceklerin genellikle yaşadığı yerdir: meyveler, sebzeler, yağsız etler, balık, yumurta ve fındık. Bunlar dışarıda büyüyen veya yaşayan ürünlerdir. Ben de öyle yiyorum.

Koridorlar, kutulu ve işlenmiş tüm eşyaların yerleştirildiği yerlerdir. O koridorlardan aşağı inme ve o yiyecekleri almayacaksın. O yiyecekleri almayın, yemek için etrafta olmayacaklar.

Mağazaya bir sonraki gidişinizde bunu deneyin ve istisna yapmamak için elinizden geleni yapın.

Elbette, baharat almak veya bir şişe zeytinyağı almak için koridordan aşağı inmeniz gerekecek, ancak bu nadiren olacak. Son üç kez bakkalda bulundum, kolayca “dış halkada” kaldım ve eminim aynı şeyi yapabilirsiniz.

Etrafımdaki her şeyi yiyeceğimi biliyorum, bu yüzden kendimi iyi şeylerle çevrelemek için elimden geleni yapıyorum. Bu, çevremi başarı için tasarlamamın başka bir yolu, bu da burada ayrıntılı olarak yazdığım bir strateji: Çevre Tasarımı .

Düşünmeden Daha Az Yemek

Birçok insan kilo vermek, yağ yakmak ve yağsız bir vücut oluşturmak istiyor. Belki sen de yaparsın.

Deneyimlerime göre, bunu yapmanın en basit yolu daha sağlıklı yiyecekler satın almak ve daha az genel olarak yemek yemektir. Bu iki stratejiyi tutarlılık ve egzersizle birleştirirseniz, geri kalanı genellikle kendisiyle ilgilenir. Daha sağlıklı yiyecek satın alma konusundaki basit yaklaşımımı zaten ele aldım, bu yüzden daha az yemek için keşfettiğim en iyi iki strateji.

Önemli Not: Çoğu diyet fikrinde olduğu gibi, bu stratejiler ılımlı bir şekilde kullanılmalıdır. Dünyamızda “zayıf” olmak için muazzam miktarda sosyal, kültürel ve akran baskısı var. Aşağıda paylaştığım stratejiler bu tür davranışları teşvik etmek anlamına gelmiyor. Amacım, sürdürülebilir bir şekilde sağlıklı yaşamayı kolaylaştıran fikirler sunmak. Nihai hedefiniz her zaman sağlığınızı geri kazanmak ve kendinizi sevmek olmalıdır.

1. Daha küçük tabaklar, kaseler, tavalar vb. Kullanın.

Daha az kazanın ve daha az servis yapın, sonra daha az yiyeceksiniz. Bu stratejiler irade gücüne güvenmek veya kalori saymaktan daha iyidir.

Birden fazla araştırma çalışması, tabağınızı her zaman ağzına kadar dolduracağınızı ve temiz yiyeceğinizi göstermiştir. Daha az yemek yemek istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu daha küçük tabaklar kullanmaktır.

Siz oradayken, koyu yeşil plakalara geçiş yapmak da iyi bir fikir olabilir, çünkü yediğiniz yeşil sebzelerin miktarını artıracaktır.

2. Daha az fakat daha büyük öğünler yiyin (yani aralıklı açlığa geçin)

Aralıklı oruç , gün boyunca üç veya dört küçük öğün yerine 8 saatlik bir süre boyunca iki büyük öğün yediğiniz bir yemek programıdır. Sonra günün diğer 16 saati oruç tutarsınız.
Benim ilk yemek genellikle 12 civarında ve benim son yemek genellikle 8 civarında.

Teorik olarak, iki öğün boyunca üç öğünle aynı miktarda yiyecek yiyebilirsiniz. (Aslında, şu anda kas kazanmaya çalışıyorum, bu yüzden 8 saatlik beslenme penceremde daha fazla yemeye çalışıyorum.)

Bununla birlikte, pratikte, çoğu insan üç öğünden iki öğüne geçtiklerinde daha az yiyor. Bir “yemek” olduğunu düşündüğünüz belirli miktarda yiyecek vardır ve günde iki öğün veya günde üç öğün olsun aynı miktarda yemek yemeye eğilimlisiniz. Sonuç, düşünmeden daha az yemenizdir.

Ne yediğiniz, ne kadar yediğinizden daha önemlidir

Aralıklı oruç, yağ yakmanıza ve kas tutmanıza yardımcı olur. Ayrıca hayatınızı kolaylaştırır, çünkü pişirmek ve temizlemek için daha az bir öğün vardır. Bunlar aralıklı oruç tutma nedenlerim.

Bununla birlikte, ne yediğinizin her zaman ne kadar yediğinizden daha önemli olacağını fark etmek önemlidir.

Aralıklı oruç, sağlıklı bir diyetle birleştirildiğinde en iyi sonucu verir. Aralıklı oruç, yağa karşı yağsız savaşta kullanılacak başka bir silahtır – tıpkı daha küçük tabaklar ve “dış halka” stratejisi de emrinizde olan silahlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM