• DOLAR
  6,8085
  %-0,17
 • EURO
  7,5803
  %0,19
 • ALTIN
  380,64
  %0,38
 • BIST
  8,5128
  %1,01
Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs Nasıl Belirlenir? Koronavirüs hakkında endişeleniyor olabilirsiniz, çünkü son zamanlarda meydana gelen bu salgın sürekli manşetlerde. Coronavirus, soğuk algınlığı, MERS, SARS ve diğer solunum yolu hastalıkları gibi koşullara neden olan bir virüs ailesidir. Ek olarak, Ocak 2020’de Çin sağlık bakanlığı , pnömoni gibi ciddi komplikasyonlara neden olan yeni bir koronavirüs formunun (SARS-CoV-2) ortaya çıktığını doğruladı. […]

Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs hakkında endişeleniyor olabilirsiniz, çünkü son zamanlarda meydana gelen bu salgın sürekli manşetlerde. Coronavirus, soğuk algınlığı, MERS, SARS ve diğer solunum yolu hastalıkları gibi koşullara neden olan bir virüs ailesidir. Ek olarak, Ocak 2020’de Çin sağlık bakanlığı , pnömoni gibi ciddi komplikasyonlara neden olan yeni bir koronavirüs formunun (SARS-CoV-2) ortaya çıktığını doğruladı. Bu yeni koronavirüsün neden olduğu hastalığa COVID-19 denir. Koronavirüsünüz olduğundan şüpheleniyorsanız, evde kalmanız önemlidir, böylece başkalarına bulaşma riskini ortadan kaldırırsınız. Antibiyotiklere cevap vermeyen viral bir enfeksiyon olduğu için koronavirüs için ilaç olmasa da, biraz daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için semptomlarınızı tedavi edebilirsiniz.

Öksürük ve burun akıntısı gibi solunum semptomlarını kontrol edin. Koronavirüs solunum yolu enfeksiyonu olduğundan, mukuslu veya mukussuz öksürük ve burun akıntısı en yaygın semptomlardır. Bununla birlikte, bunlar ayrıca alerji belirtileri veya farklı bir solunum yolu enfeksiyonu olabilir, bu yüzden endişelenmemeye çalışın. Hastalığınızın koronavirüsten kaynaklanabileceğini düşünüyorsanız doktorunuzu arayın.

 • Hasta olan birinin yanında olup olmadığınızı düşünün. Eğer öyleyse, bir hastalığa yakalanma olasılığınız daha yüksektir.
 • Bağışıklık sistemlerini azaltan veya 65 yaş üstü çocuklar, yenidoğan ve çocuklar, hamile kadınlar ve bağışıklık baskılayıcılar gibi komplikasyonlar için yüksek riskleri olan insanların etrafında olmaktan kaçınmak için elinizden geleni yapın.

Biliyor musun? Bazı koronavirüs vakaları dünyanın belirli bir bölgesi ile sınırlıdır, bu nedenle bölgenizde ciddi bir koronavirüs suşu vakası yoksa endişelenmemeye çalışın. 14 Şubat 2020 itibariyle Çin, Hong Kong, Makao, Tayvan, Avustralya, Belçika, Kamboçya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, İspanya, Malezya, Nepal, Filipinler, Rusya, Sri Lanka, Singapur, İspanya, İsveç, Tayland, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam.

Öksürüğünüzle birlikte boğaz ağrınız varsa dikkat edin. Coronavirus ayrıca boğaz ağrısına neden olur, bu nedenle bu bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Tipik olarak, boğaz ağrısı bir koronavirüs enfeksiyonunda erken ortaya çıkar ve sık öksürükten kaynaklanmaz, bu nedenle boğaz ağrınızın koronavirüsün neden olup olmadığını görmeye başladığını düşünün.

 • Boğaz ağrınızı sıcak çay veya boğaz pastilleri ile rahatlatabilirsiniz.

Baş ağrısı, vücut ağrıları veya genel yorgunluğunuz varsa dinlenin. Diğer solunum yolu enfeksiyonlarına benzer şekilde, koronavirüs baş ağrısına, vücut ağrılarına ve yorgunluğa neden olabilir. Genellikle kendinizi iyi hissetmezsiniz. Başka solunum yolu hastalığı belirtileriniz varsa, bu belirtiler koronavirüs belirtisi olabilir.

 • Doktorunuz hangi virüsün semptomlarınıza neden olabileceğini belirlemelidir. Koronavirüs olsa da, soğuk algınlığı veya grip gibi farklı bir enfeksiyon tipine sahip olabilirsiniz.

Ateşiniz olup olmadığını görmek için ateşinizi ölçün. Ateş, koronavirüsün yaygın bir belirtisi olduğundan, virüse yakalandığınızdan endişeleniyorsanız her zaman sıcaklığınızı kontrol edin. 38.0 ° C’nin (100.4 ° F) üzerindeki bir ateş, koronavirüs veya başka bir enfeksiyona sahip olduğunuzun bir işareti olabilir. Ateşiniz varsa, belirtilerinizi tartışmak için doktorunuzu arayın.

 • Ateşiniz varsa, muhtemelen bulaşıcısınız, bu nedenle diğer insanlarla temastan kaçının.

Solunum problemleriniz veya nefes darlığınız varsa tıbbi yardım alın. Coronavirus her zaman ciddi bir semptom olan nefes darlığına neden olabilir. Nefes almakta güçlük çekiyorsanız derhal doktorunuza başvurun veya acil tıbbi yardım alın. Koronavirüs gibi ciddi bir enfeksiyonunuz olabilir.

 • Solunum problemleri için ek tedavilere ihtiyacınız olabilir, bu nedenle nefes darlığı için daima doktorunuza danışın.

İpucu: Çin’de başlayan 2019 COVID-19 salgını bazı hastalarda pnömoniye neden oluyor, bu nedenle solunum sorunları yaşıyorsanız doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. belirtiler olmasına rağmen corona olmayan insanlarda bulunmakta. sinsi bir virüs çok dikkat etmemiz gerekiyor sanırım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM