• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs Nasıl Belirlenir? Koronavirüs hakkında endişeleniyor olabilirsiniz, çünkü son zamanlarda meydana gelen bu salgın sürekli manşetlerde. Coronavirus, soğuk algınlığı, MERS, SARS ve diğer solunum yolu hastalıkları gibi koşullara neden olan bir virüs ailesidir. Ek olarak, Ocak 2020’de Çin sağlık bakanlığı , pnömoni gibi ciddi komplikasyonlara neden olan yeni bir koronavirüs formunun (SARS-CoV-2) ortaya çıktığını doğruladı. […]

Koronavirüs Nasıl Belirlenir?

Koronavirüs hakkında endişeleniyor olabilirsiniz, çünkü son zamanlarda meydana gelen bu salgın sürekli manşetlerde. Coronavirus, soğuk algınlığı, MERS, SARS ve diğer solunum yolu hastalıkları gibi koşullara neden olan bir virüs ailesidir. Ek olarak, Ocak 2020’de Çin sağlık bakanlığı , pnömoni gibi ciddi komplikasyonlara neden olan yeni bir koronavirüs formunun (SARS-CoV-2) ortaya çıktığını doğruladı. Bu yeni koronavirüsün neden olduğu hastalığa COVID-19 denir. Koronavirüsünüz olduğundan şüpheleniyorsanız, evde kalmanız önemlidir, böylece başkalarına bulaşma riskini ortadan kaldırırsınız. Antibiyotiklere cevap vermeyen viral bir enfeksiyon olduğu için koronavirüs için ilaç olmasa da, biraz daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için semptomlarınızı tedavi edebilirsiniz.

Öksürük ve burun akıntısı gibi solunum semptomlarını kontrol edin. Koronavirüs solunum yolu enfeksiyonu olduğundan, mukuslu veya mukussuz öksürük ve burun akıntısı en yaygın semptomlardır. Bununla birlikte, bunlar ayrıca alerji belirtileri veya farklı bir solunum yolu enfeksiyonu olabilir, bu yüzden endişelenmemeye çalışın. Hastalığınızın koronavirüsten kaynaklanabileceğini düşünüyorsanız doktorunuzu arayın.

 • Hasta olan birinin yanında olup olmadığınızı düşünün. Eğer öyleyse, bir hastalığa yakalanma olasılığınız daha yüksektir.
 • Bağışıklık sistemlerini azaltan veya 65 yaş üstü çocuklar, yenidoğan ve çocuklar, hamile kadınlar ve bağışıklık baskılayıcılar gibi komplikasyonlar için yüksek riskleri olan insanların etrafında olmaktan kaçınmak için elinizden geleni yapın.

Biliyor musun? Bazı koronavirüs vakaları dünyanın belirli bir bölgesi ile sınırlıdır, bu nedenle bölgenizde ciddi bir koronavirüs suşu vakası yoksa endişelenmemeye çalışın. 14 Şubat 2020 itibariyle Çin, Hong Kong, Makao, Tayvan, Avustralya, Belçika, Kamboçya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, İspanya, Malezya, Nepal, Filipinler, Rusya, Sri Lanka, Singapur, İspanya, İsveç, Tayland, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam.

Öksürüğünüzle birlikte boğaz ağrınız varsa dikkat edin. Coronavirus ayrıca boğaz ağrısına neden olur, bu nedenle bu bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Tipik olarak, boğaz ağrısı bir koronavirüs enfeksiyonunda erken ortaya çıkar ve sık öksürükten kaynaklanmaz, bu nedenle boğaz ağrınızın koronavirüsün neden olup olmadığını görmeye başladığını düşünün.

 • Boğaz ağrınızı sıcak çay veya boğaz pastilleri ile rahatlatabilirsiniz.

Baş ağrısı, vücut ağrıları veya genel yorgunluğunuz varsa dinlenin. Diğer solunum yolu enfeksiyonlarına benzer şekilde, koronavirüs baş ağrısına, vücut ağrılarına ve yorgunluğa neden olabilir. Genellikle kendinizi iyi hissetmezsiniz. Başka solunum yolu hastalığı belirtileriniz varsa, bu belirtiler koronavirüs belirtisi olabilir.

 • Doktorunuz hangi virüsün semptomlarınıza neden olabileceğini belirlemelidir. Koronavirüs olsa da, soğuk algınlığı veya grip gibi farklı bir enfeksiyon tipine sahip olabilirsiniz.

Ateşiniz olup olmadığını görmek için ateşinizi ölçün. Ateş, koronavirüsün yaygın bir belirtisi olduğundan, virüse yakalandığınızdan endişeleniyorsanız her zaman sıcaklığınızı kontrol edin. 38.0 ° C’nin (100.4 ° F) üzerindeki bir ateş, koronavirüs veya başka bir enfeksiyona sahip olduğunuzun bir işareti olabilir. Ateşiniz varsa, belirtilerinizi tartışmak için doktorunuzu arayın.

 • Ateşiniz varsa, muhtemelen bulaşıcısınız, bu nedenle diğer insanlarla temastan kaçının.

Solunum problemleriniz veya nefes darlığınız varsa tıbbi yardım alın. Coronavirus her zaman ciddi bir semptom olan nefes darlığına neden olabilir. Nefes almakta güçlük çekiyorsanız derhal doktorunuza başvurun veya acil tıbbi yardım alın. Koronavirüs gibi ciddi bir enfeksiyonunuz olabilir.

 • Solunum problemleri için ek tedavilere ihtiyacınız olabilir, bu nedenle nefes darlığı için daima doktorunuza danışın.

İpucu: Çin’de başlayan 2019 COVID-19 salgını bazı hastalarda pnömoniye neden oluyor, bu nedenle solunum sorunları yaşıyorsanız doktorunuza başvurmaktan çekinmeyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. belirtiler olmasına rağmen corona olmayan insanlarda bulunmakta. sinsi bir virüs çok dikkat etmemiz gerekiyor sanırım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM