• DOLAR
  6,8223
  %0,16
 • EURO
  7,5691
  %0,29
 • ALTIN
  379,35
  %0,80
 • BIST
  8,4542
  %0,71
Koronavirüs Tedavisi

Koronavirüs Tedavisi

Koronavirüs Tedavisi Başkalarını etkileme riskini ortadan kaldırmak için evde kalın. Muhtemelen bulaşıcısınız, bu yüzden hasta hissederken evinizi terk etmeyin. Hastalığınızdan kurtulurken kendinizi evinizde rahat ettirin. Ayrıca, ziyaret etmemek için insanlara hasta olduğunuzu söyleyin. Doktora giderseniz, virüsün yayılmasını önlemek için bir yüz maskesi takın. Normal rutininize dönmenin ne zaman güvenli olduğunu öğrenmek için doktorunuza danışın. 10 güne kadar bulaşıcı olabilirsiniz. […]

Koronavirüs Tedavisi

Başkalarını etkileme riskini ortadan kaldırmak için evde kalın. Muhtemelen bulaşıcısınız, bu yüzden hasta hissederken evinizi terk etmeyin. Hastalığınızdan kurtulurken kendinizi evinizde rahat ettirin. Ayrıca, ziyaret etmemek için insanlara hasta olduğunuzu söyleyin.

 • Doktora giderseniz, virüsün yayılmasını önlemek için bir yüz maskesi takın.
 • Normal rutininize dönmenin ne zaman güvenli olduğunu öğrenmek için doktorunuza danışın. 10 güne kadar bulaşıcı olabilirsiniz.

Vücudunuzun iyileşmesi için dinlenin. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, vücudunuz enfeksiyonla savaşırken dinlenmek ve rahatlamaktır. Üst vücudunuz yastıkların üzerine gelecek şekilde yatağınıza veya kanepenize uzanın. Ayrıca, soğuması ihtimaline karşı bir battaniye bulundurun.

 • Üst vücudunuzu yükseltmek öksürük uyumlarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Yeterli yastığınız yoksa, kendinizi desteklemek için katlanmış battaniye veya havlu kullanın.

Tezgah üstü ağrı ve ateş düşürücüleri alın. Coronavirüs sıklıkla vücut ağrılarına ve ateşe neden olur. Neyse ki ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve) veya asetaminofen (Tylenol) gibi reçetesiz satılan bir ilaç yardımcı olacaktır. Reçetesiz bir ağrı kesici almanın güvenli olduğundan emin olmak için doktorunuza danışın. Ardından, ilacınızı etikette belirtildiği gibi alın. [18]

 • Reye Sendromu adı verilen potansiyel olarak ölümcül bir duruma neden olabileceğinden, 18 yaşın altındaki çocuklara veya gençlere aspirin vermeyin .
 • Daha iyi hissetmeseniz bile, etiketin güvenli olduğundan daha fazla ilaç almayın.

Boğazınızı ve hava yollarınızı rahatlatmak için bir nemlendirici kullanın. Muhtemelen boğaz ağrınız ve mukus drenajınız olacak ve bir nemlendirici yardımcı olabilir. Nemlendiriciden gelen sis boğazınızı ve hava yollarınızı nemlendirir, bu da boğaz ağrınızı rahatlatabilir. Ek olarak, nem mukusunuzun incelmesine yardımcı olacaktır.

 • Güvenli bir şekilde kullanmak için nemlendiricinizdeki talimatları izleyin.
 • Nemlendiricinizi kullanımlar arasında sabun ve su ile iyice yıkayın, böylece yanlışlıkla küflenmezsiniz.

Vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olmak için bol miktarda sıvı tüketin. Sıvılar vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına ve mukusunuzu incelmesine yardımcı olur. Sulu kalmanıza yardımcı olmak için su, sıcak su veya çay için. Ayrıca, sıvı alımınızı artırmak için et suyu bazlı çorbalar yiyin.

 • Sıcak sıvılar en iyi seçeneğinizdir ve boğaz ağrınızı yatıştırmaya da yardımcı olabilir. Bir fincan limon ve bir kaşık bal ile sıcak su veya çay deneyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Hayatı öyle bir etkiledi ki insanları eve hapsetti.Umarım bir an önce herşey düzene girer ve kesin tedavi edici çözümler bulunur.Bu aralar evde kalıp mümkün oldukça korunmak en güzeli..

  • Değerli yorumunuz için teşekkürler. Söylediğiniz gibi en iyisi evde kalmak, tabiki imkanlar ölçüsünde. Eğer çalışma mecburiyetimiz var ise de kurallara en iyi şekilde uymak gerekiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Pozitif enerji bugün etrafınızda, sizi insanların kötü enerjilerinden koruyor. Beklenmedik flörtlere ve yolunuza çıkacak birkaç tatlı hediyeye hazır olun. Kendinizi biraz daha ciddiye almanız gereken bir gün. Eğlenin ve tadını çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizde birine karşı huzursuzluk duyuyorsanız bugün paylaşma, içinizi dökme zamanı. Macera için bu susuzluğu gidermek için daha fazla beklemeyin. Yapılması gereken önemli şeyler var, bu yüzden kanepeden inin ve hareket edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Kendinizi günün getirdiği tüm olanaklara açık tutun İkizler. İnsanları ve eylemlerini yargılamayı bıraktığınızda yolunuza çıkan inanılmaz fırsatlara şaşıracaksınız. Kelimeler bugün uzun bir yol kat edecek, bu yüzden bunları büyük bir dikkatle kullandığınızdan emin olun.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün sevdiklerinize sevginizi göstermek için adeta çırpınacaksınız. Ancak ihtiyacınız olan değerli enerjiyi tüketmediğinizden emin olun. Çünkü sağlığınızı korumak artık çok önemlidir. Bununla birlikte karşı taraftan da aynı sevgiyi alıp almadığınıza dikkat edin.

ASLAN BURCU YORUMU

Durmak ve dinlenmek istediğiniz bir noktada olabilirsiniz. Bunu yapmanın tam zamanı. Bir ara vermeyi hak ediyorsunuz bedeninizi ve zihninizi dinlendirmek iyi gelecek. Hayal gücünüz tüm olası senaryolarla çıldırmış olabilir. Birine odaklanın ve ne olduğunu görün!

BAŞAK BURCU YORUMU

İşlerin seni rahatsız etmesine izin verme. Doğru yolda olduğunuzdan emin olun. Güçlü iraden, işlerin akın ettiği ve kararsızlığın bol olduğu bu günde oldukça etkili olacaktır. Diğer insanların ne yaptıklarıyla ilgilenmeyin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bazı kır çiçekleri seçin ve mutfak masanızdaki bir vazoya koyun. Evden çıkamıyorsanız veya arka bahçenin ötesine geçemiyorsanız, eğlenmeye ve toplamaya eşdeğer bir şey yapın. Küçük şeyler güneş ışığı getirebilir ve durgun bir duruma umut verebilir. Gereksiz dağınıklığı aklınızdan çıkarın ve yeni olasılıklara açın. Doğa hala en iyi arkadaşınız, koronavirüs olmasına rağmen.

AKREP BURCU YORUMU

Güvenli, uygun sosyal etkileşimleri ve aktiviteleri teşvik eden bir günün heyecan verici enerjisinden faydalanın. İç yangının şiddetini korumak için bol miktarda oksijen bulacaksınız. Önümüzdeki birkaç gün içinde yapmanız gereken işleri yoluna koyun.

YAY BURCU YORUMU

Felsefe yapmak iyidir ancak derinlere inmezseniz ve gerçekten içten dışa bir sorun görmeye çalışmadığınız sürece, hiçbir zaman ilerleme kaydedemezsiniz. Araştırmaya veya planlamaya ihtiyacınız yok. Gerçek dünya deneyimine ihtiyacınız var! Bir değişikliği düşünüyor ancak hangi yoldan gideceğinizden emin değilseniz, tek yönde bir deneme çalışması yapın ve nasıl gittiğini görün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece aklınızı ve kalbinizi mümkün olan her şeye açık tutun. Bir becerinin ustalığı, onu her zaman bir sonraki seviyeye taşımak için cesaretiniz olduğunda gelir. Yaşamınızın şu anda bu güvenden daha fazlasını gerektiren farklı alanlarını düşünün.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün birinin benzersiz enerjisine ilgi duyuyorsunuz. Hayran olduğunuz dünyaya bakmanın bir yolu var. Onu şimdi biraz daha iyi tanıma zamanı. Neden daha iyi tanımak istediğiniz konusunda açık olun. Bu tavrınız karşısında gurur duyacak. İkinizin ortak birçok noktası var ve ne olduklarını öğrenmenin zamanı geldi.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sözlerinde güç var büyük bir duygusal özgüven ile birlikte. Her şey hızla hareket ediyor olabilir ancak devam edebilmek için zihninizin gücü ve hızlılığı var. Başkalarıyla birlikte çalıştığınızda büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM