• DOLAR
  6,6182
  %0,05
 • EURO
  7,3045
  %0,14
 • ALTIN
  334,74
  %-0,21
 • BIST
  8,2262
  %0,14
Muz Diyeti

Muz Diyeti

Muz diyetinde yemek planınız oldukça değişebilir, çünkü bu planda çok az yiyecek veya içecek yasaklanmıştır. Ne yediğinize uyulması gereken kurallar vardır. Muz diyetinin diğer diyetlere göre en büyük avantajı tatlı tüketimine de yer vermesidir. Kurallar öğle ve akşam yemekleri için kısıtlayıcı değildir, bu nedenle bu yemekler için ne yediğinize bağlı olarak kilo verebilirsiniz – veya aslında kazanabilirsiniz. İstediğiniz tatlıyı ölçülü bir biçimde tüketerek kilo verebilirsiniz. Japon diyeti olarak da bilinen muz diyetini uygulayarak kilolarınızdan kurtulmanız hiç zor değil. Diyetinizde köklü değişiklikler yapmadan önce doktorunuza danışın.

Muz Diyet Kahvaltı Seçenekleri
Bu diyete bir sebepten dolayı Muz Diyeti denir; Planın kurucuları, kahvaltı için bir ila dört çiğ muz, oda sıcaklığı veya ılık su ve başka bir şey yememenizi önerir. Muz Diyetindeki tüm yemekler gibi, artık aç hissetmediğinizde ve midenizde hafif bir baskı hissetmeye başladığınızda belirtilen miktarı aşmayarak midenizin yüzde 80 lık kısmını dolduracak kadar yemelisiniz.

Muz Diyetindeki Diğer Yemekler
Süt ürünleri, alkol ve tatlılar hariç çoğunlukla öğle ve akşam yemeklerinde ne istersen yiyebilirsin. Ayrıca akşam 8’den önce akşam yemeği yemelisiniz ve yemeklerle izin verdiğiniz tek içecek oda sıcaklığında sudur. Kahvaltıda olduğu gibi, sadece yüzde 80 lık kısmı dolana kadar yiyin.

Öğle ve akşam yemeklerinde besleyici, dengeli yemeklere sadık kalırsanız en iyi kilo verme sonuçlarını elde edersiniz. Tabağınızın dörtte birini bu sağlıklı gıdaların her birini doldurun: meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar ve yağsız proteinler. Muz Diyetinde izin verilen iyi protein kaynakları arasında deniz ürünleri, derisiz kümes hayvanları ve yumurta bulunur. Yüksek oranda işlenmiş gıdaları, rafine edilmiş tahılları ve çok fazla yağ, şeker veya sodyum içeren gıdaları sınırlayın, çünkü bunlar kalorilerde daha yüksek ve besin maddelerinde daha düşük olma eğilimindedir. Bu, sosisli sandviç, mağazadan satın alınan fırın ürünleri, dondurulmuş akşam yemekleri ve şeker çubukları gibi abur cuburları atlamak anlamına gelir.

Alkol ve tatlılardan uzak durmak planın olumlu bir yönüdür ve kalori alımını sınırlamaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, diyetin göze çarpan bir kusuru, diyet ürünlerinin yeterli bir kalsiyum alımı elde etmesini zorlaştıracak süt ürünlerinin ihmalidir.

Muz Diyet Atıştırmalıkları
Kahvaltı ve öğle yemeği arasında Muz Diyetinde atıştırmalıklar önerilmez, ancak bu yemekler arasında özellikle aç hissediyorsanız, bir parça taze meyve alabilirsiniz. Kurutulmuş meyveleri ve konserve meyveleri atlayın; porsiyon başına kalorilerde taze meyvelerden daha yüksektir. Öğle ve akşam yemekleri arasında öğleden sonra 3 civarında küçük bir tatlı atıştırmalık da yiyebilirsiniz. Yemeklerden sonra tatlılara izin verilmediğinden, bu öğleden sonra atıştırmalık, küçük bir parça gibi özlüyorsanız biraz tatlı bir şey elde etme şansıdır. bitter çikolata. Bununla birlikte, meyve veya sebzeler en sağlıklı atıştırmalık alternatifleridir.

Muz Diyetiyle İlgili Diğer Kurallar
Bu plan üzerinde egzersiz isteğe bağlıdır, ancak dahil ederseniz önemli miktarda kilo verme olasılığınız daha yüksektir. Hızlı yürüyüş, yüzme veya bisiklete binme gibi günde 30 ila 60 dakika kardiyo ve en iyi sonuçlar için her hafta birkaç antrenman antrenmanını hedefleyin.

Muz Diyetinin diğer ana kuralı, gece yarısı yatağa gitmektir, ki bu kilo vermeye yardımcı olabilir; 2004 yılında PLOS Medicine’de yayınlanan bir araştırmaya göre, yeterli uyku almama, vücut kitle indeksi ile ilişkili olabilir. Bu kombinasyon, kilo alımına yol açabilecek iştahın artmasına neden olur.

Kilo Verme Potansiyeli
2015 yılında PLOS Medicine’de yayınlanan bir araştırmaya göre, genel olarak daha fazla meyve ve sebze yemek kilo kaybı ile ilişkilidir. Ancak, Muz Diyetinde kilo vermek için, gün boyunca kullandığınızdan daha az kalori almanız gerekir. . Çok fazla yemek yemediğiniz için çok fazla yemek yerseniz, kilo vermek yerine kilo almanız gerekebilir. Bunu yapmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Örneğin, bir muz yaklaşık 72 ila 135 kalori arasında değişebilir, bu nedenle bir ila dört muzdan oluşan bir kahvaltı, 72 ila 540 kalori arasında herhangi bir yeri içerebilir, ki bu oldukça büyük bir aralıktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM