• DOLAR
  6,7450
  %0,59
 • EURO
  7,5828
  %1,09
 • ALTIN
  368,07
  %-1,17
 • BIST
  8,5001
  %0,99
Selülitlerden kurtulmanın yolları

Selülitlerden kurtulmanın yolları

Selülitlerden kurtulmanın yolları Bikini ve mayo giyeceğiniz günler gittikçe yaklaşıyor. Vücudunuzun pürüzlü ve kötü bir görünüme sahip olmasını istemezsiniz. Kış ve ilkbahar aylarındaki beslenme alışkanlığınızın kötü getirilerinden biri de selülittir. Bikini içinde güzel görünmek için selülitlerinizden en kısa sürede kurtulmanız gerekir. Sıkı bir diyet ve egzersiz programı ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Selülit Nedir? Neden Olur? Selülit, […]

Selülitlerden kurtulmanın yolları

Bikini ve mayo giyeceğiniz günler gittikçe yaklaşıyor. Vücudunuzun pürüzlü ve kötü bir görünüme sahip olmasını istemezsiniz. Kış ve ilkbahar aylarındaki beslenme alışkanlığınızın kötü getirilerinden biri de selülittir. Bikini içinde güzel görünmek için selülitlerinizden en kısa sürede kurtulmanız gerekir. Sıkı bir diyet ve egzersiz programı ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Selülit Nedir? Neden Olur?

Selülit, büyük ölçüde kış aylarındaki beslenme düzeniyle ilişkili bir oluşumdur. Hareketsizlik de selülit oluşumunda etkili unsurlar arasında yer almaktadır. Selülit tam olarak derinin alt tabakasına doluşan yağ ve su dokularının deride yarattığı bir görünümdür. Zannedilenin aksine yalnızca kilo sorunu yaşayan bayanlarda görülen bir problem olmadığını belirtmek gerekir.

Genellikle kalça, basen, diz ve baldır bölgelerinde görülür. Östrojen adı verilen hormonun salgılanması, vücudun yağ ve su depolamasına sebep olur. Eğer selülit problemi bir rahatsızlıktan kaynaklanıyorsa bunun için doktora gitmeniz gerekir. Ancak kötü beslenme ve hareketsizlik de selülit problemine sebep olabilir. Bu durumda beslenme alışkanlığınızı değiştirerek selülitlerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Alkol, kahve tüketimi de selülit oluşumuna yol açan unsurlar arasındadır. Bu ürünlerin tüketilmesi vücudun su depolamasına ve östrojen hormonunun salgılanmasına yol açar. Özellikle beyaz yakalı çalışanların selülit sorunu yaşadıkları bilinmektedir. Ayrıca kış aylarında aşırı yağlı besinler tüketmek de selülit sorununa yol açabilmektedir. Belli bir program uygulayarak selülitlerden tamamen kurtulmak mümkündür.

Selülitlerden Nasıl Kurtulunur?

Yaz aylarına hazırlanırken alkol ve kahve tüketimini tamamen kesmeniz gerekebilir. Tuz, kahve, kola gibi ürünler vücutta ödem oluşmasına sebep olur. Bu durumda su deri altında depolanarak portakal kabuğu bir görünüm yaratacaktır. Söz konusu ürünleri tüketmeyi bırakarak selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.
Egzersiz de son derece önemlidir. Her gün vücudunuzu sıkılaştıracak egzersizler yaparak ödemin deri altında birikmesini önleyebilirsiniz. Günde yarım saat ile 45 dakika yürüyüşün yanında, hafif barfiks hareketleri yaparak ödemin vücudunuzda birikmesini ve selülite sebep olmasını tamamen önlemeniz mümkün olacaktır.
Bunun dışında hormonal bir bozukluktan dolayı selülit problemi yaşıyor da olabilirsiniz. Böyle durumlarda bir doktora başvurmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün başkalarına hizmet, yardım etme ihtiyacı hissedebilirsiniz. İnsani içgüdüleriniz yüksek. Yardım etmek güzel ancak çoğu zaman süreç ağır ve daha çok enerji gerektirebilir. Bunu yapmaya karar verirseniz hayatınızı derinden değişebilir. Bu değişikliklere hazırlıklı olun.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda kendinizi yorgun hissediyorsanız bir mola vermenin, dinlenmenin zamanı geldi. Sorumluluklara çok fazla odaklanmak sizi yıpratmış olabilir. İyi bir uyku vücudunuzu, sevdiklerinizle beraber vakit geçirmek ve sosyalleşmek ruhunuzu canlandırabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

İlginç görünen ve merakınızı heyecanlandıran bazı yeni insanlarla iletişim halinde olabilirsiniz. Manevi veya metafizik konuşmalar bugün telefon veya görüntülü sohbet üzerinden gerçekleşebilir. Kavramlar derin ve ilham verici olabilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Hiç beklemediğiniz deneyimler bugün size gelebilir. Sahip olduğunuzu bilmediğiniz bir yetenek ortaya çıkabilir. Bu, bilgisayar grafikleri veya animasyon gibi sanat ve teknolojinin bir kombinasyonunu içerebilir. Yeni bir şey öğrenmekten çekinmeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Genellikle rasyonel ve bilimsel düşünme yollarına yönelirsiniz ama bugün sezgisel olabilirsiniz, psişik yeteneklerinizi kullanma olasılığı daha yüksektir. Herkesle duygusal olarak özdeşleşmeye hazır olun.

TERAZİ BURCU YORUMU

Hayatınızdaki değerli şeyleri toplayın ve sıkı tutun! Kimse sizi tehdit etmiyor ancak sahip olduğunuz şeyin değerinin tam olarak farkında değilsiniz. Arkadaşlar, aile ve romantik bir partner hayatınıza çok şey katıyor. Kariyer söz konusu olduğunda, bir yedekleme planı veya alternatif bir hedef hazırlamak akıllıca olacaktır.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün özellikle sezgisel, sosyal ve politik koşullara karşı daha duyarlı hissedebilirsiniz. Yeni hedefler, belki de insani yardım fikirleri size gelebilir. İdealist bir ruh halindesiniz. Fikirlerinizi yazın ve ilgi alanlarınızı paylaşan birisine danışın. Ardından nasıl ilerleyeceğinize karar verin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün ilgiler üzerinizde. Yaratıcı yazma, hikaye anlatıcılığı, konuşma, öğretme gibi konularda başarılı olacaksınız. Zihniniz odaklanmaya hazır. Göksel enerjiler, spor veya mesleki alanda bir eğitim almaya yöneltebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün kendinizi oldukça duygusal hissedebilir, normalde gülüp geçeceğiniz olaylara karşı ağlarken bulabilirsiniz. Gözyaşlarınızın akmasına izin verin bu sizi rahatlatacaktır. Bu ruh halinin geçici olduğunu unutmayın.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Bugün, yeni bir yol izlemeniz gereken günlerden biri. Diğer insanlardan gelen karşıt görüşlerin, diğerlerinden daha yükseğe tırmanmanız için sizi teşvik etmesine izin verin. Romantik tarafta gezintiye çıkın ve fantazilerinizi ortaya çıkmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM