• DOLAR
  6,8087
  %-0,02
 • EURO
  7,5976
  %0,38
 • ALTIN
  381,43
  %0,14
 • BIST
  8,5214
  %0,06
Sirkenin Bahçenizdeki 12 Kullanım Alanı

Sirkenin Bahçenizdeki 12 Kullanım Alanı

Sirkenin Bahçenizdeki 12 Kullanım Alanı Eğer bahçenizi önemsiyorsanız, bu yazımız tam sizin için olabilir. Bitkileriniz için kimyasalları ve böcek zehirlerini kullanmayı bırakın ve size, bahçecilik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak sirkenin bazı kullanım alanlarından bahsedelim. Geleneksel gübreler ve böcek zehirleri ucuz ve zehirlidir. Öte yandan sirke tamamen doğal ve ucuzdur. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? İşte, sirkenin […]

Sirkenin Bahçenizdeki 12 Kullanım Alanı

Eğer bahçenizi önemsiyorsanız, bu yazımız tam sizin için olabilir. Bitkileriniz için kimyasalları ve böcek zehirlerini kullanmayı bırakın ve size, bahçecilik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak sirkenin bazı kullanım alanlarından bahsedelim. Geleneksel gübreler ve böcek zehirleri ucuz ve zehirlidir. Öte yandan sirke tamamen doğal ve ucuzdur. Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

İşte, sirkenin bahçenizdeki kullanım alanları:

Böcekleri ve Evcil Hayvanları Uzak Tutar

Kedilerinizi uzak tutmak için bahçenizin çeşitli bölgelerine sirke püskürtün. Kediler, köpekler, kemirgenler, köstebekler ve tavşanlar sirkeden nefret eder. Aynı zamanda giysilerinizi de sirkeye batırabilir ve bahçenize yerleştirebilirsiniz. Her yağmurdan sonra tekrarlamanız gerekmektedir.

Kil Saksıları Temizler

Kil saksılar toprağı nemli tutar ve sıcak yaz günlerinde çürümeyi engeller. Ancak sudan bazı mineralleri de emerler ve zaman içerisinde kirli görünmeye başlarlar. Bunları temizlemek için sirke kullanabilirsiniz.

İlk olarak herhangi bir kalıntıyı ovarak temizleyin ve saksıları 30 dakikalığına sirkeye yatırın. Bir bardağın %5’i kadar sirke ve 3-4 bardak su kullanın. Herhangi bir kalıntı için saf sirke kullanabilirsiniz.

Karınca Kovucudur

Sirke, doğal bir böcek kovucudur. Karıncaları bahçenizden uzak tutmak için çeşitli bölgelere sirke sıkın.

Yabani Otları Öldürür

Bahçenizi düzenli tutmak ve yabani otlardan arındırmak istiyorsanız, sulandırılmamış sirkeyi duvarlara veya kaldırımlara dökebilirsiniz.

Kopartılan Çiçekleri Daha Uzun Süre Canlı Tutun

Vazonuzun içerisine iki yemek kaşığı şirke ve bir çay kaşığı şeker ekleyin. Karışımı her üç günde bir yenileyin.

Yabani Otları Yok Eder

Bir bardak tuzu, bir yemek kaşığı limon suyu, iki yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve bir bardağın yarısı kadar sirke ekleyin. Bu karışımı, bahçenizdeki yabani otlara püskürtün.

Böcekleri Uzak Tutar

2 birim su, bir birim sirke ve bir çay kaşığı bulaşık deterjanını karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra bahçenize püskürtün.

Meyve Sineklerini Kovar

Yarım bardak elma sirkesi, 1 yemek kaşığı pekmez, bir bardak su ve çeyrek bardak şekeri bir kaba koyun ve bahçenizde bir yere asın. Sineklerin çoğunu hemen yakalayacaktır. Başka türdeki sinekler için de aynı karışımı kullanabilirsiniz.

Asit Seven Bitkileri Besleyin

Orman güllerini, bahçe bitkilerini ve açelyaları canlandırın. Bitkilerinizi sulamak için bir bardak su ve çeyrek bardak sirke kullanın.

Mantardan Kurtulun

Bitkilerinizdeki koyu lekeler ya mantar ya küftür. Papatya çayınıza iki yemek kaşığı sirke ekleyin. Bunu bitkilerinize püskürtün. Eğer gülleriniz için kullanacaksanız, 3 yemek kaşığı sirke ve 4 litre su kullanın.

Salyangozlardan Kurtulun

Bu bilinen en yaygın salyangoz karşıtı çözümdür. Bitkilerinizi salyangozlardan korumak için bu karışımı bahçenizde kullanabilirsiniz.

Tohumlarınızı Filizlendirin

Sirke kolayca filizlenmeyen bamya, kuşkonmaz, ay çiçeği ve diğer benzer tohumları filizlendirmek için harikalar yaratmaktadır.

Tohumları ovalamak için bir zımpara kağıdı kullanın. 500 ml su, 125 ml sirke ve biraz deterjanı karıştırın. Tohumlarınızı bir gece bu karışım içinde bekletin ve sabah olduğunda ekin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM