• DOLAR
  6,8123
  %0,03
 • EURO
  7,5943
  %0,34
 • ALTIN
  381,01
  %0,03
 • BIST
  8,5246
  %0,10
Siyah noktalardan kurtulmanın yolları

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları Siyah nokta, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir cilt problemi olmakla birlikte, kadınlarda daha sık görüldüğü bilinmektedir. Bu cilt problemi kötü bir görünüm yaratmakla birlikte cilt sağlığını da tehdit eden bir sorundur. Eğer klinik bir durum söz konusu değilse, siyah noktalardan çeşitli cilt bakım önerilerini uygulayarak tamamen kurtulabilirsiniz. Siyah nokta […]

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları

Siyah nokta, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir cilt problemi olmakla birlikte, kadınlarda daha sık görüldüğü bilinmektedir. Bu cilt problemi kötü bir görünüm yaratmakla birlikte cilt sağlığını da tehdit eden bir sorundur. Eğer klinik bir durum söz konusu değilse, siyah noktalardan çeşitli cilt bakım önerilerini uygulayarak tamamen kurtulabilirsiniz.

Siyah nokta oluşumunun en büyük sebebi ciltteki yağ üretiminin artışıdır. Özellikle ergenlik döneminde sıklıkla görüldüğü bilinmektedir. Cilt gözeneklerinden atılması gereken yağ bu kanallarda tıkandığında gözenekler kapanır ve siyah nokta görünümü oluşur. Siyah noktalardan kurtulmak hem aşırı yağın gözeneklerden atılması hem de cildin güzel bir görünüme kavuşması için gereklidir.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Belirtildiği gibi, siyah noktalar çeşitli cilt rahatsızlıklarının sonucu olabilir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Ancak diğer durumlarda siyah noktalardan cilt bakımı ile kurtulmak mümkündür. Çeşitli maske ve losyonları uygulayarak yüzde oluşan siyah noktalardan kurtulmak hiç zor olmayacaktır.

Siyah noktaları sıkmanın bir işe yaramayacağını da belirtmek gerekir. Bu durumda yalnızca gözeneklerde tıkanan yağın bir kısmını dışarı çıkarmış olursunuz. Gözenekler açılıp yağın tamamı dışarı atılmadıkça cildiniz kendini yenilemeyecek ve siyah nokta oluşumu devam edecektir. Her yerde bulabileceğiniz ürünleri kullanarak siyah noktalardan tamamen kurtulmanız mümkündür. Bunun için yulaf maskesi ve elma sirkesi gibi çözümleri uygulayabilirsiniz.

Yulaf Maskesi

Bir miktar yulafı pişirip süzdükten sonra geniş bir kapta ezin ve 15 dakika kadar bekletin. Soğuduğunda cildinize uygulayın. Maskeyi cildinizde yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildinizdeki değişimi fark etmeniz hiç zor olmayacaktır. Yulaf, gözeneklerinizin açılmasını ve buradaki kanallara dolan yağın dışarı atılmasını sağlar.

Elma Sirkesi

Cildinizi elma sirkesi ile temizlediğinizde siyah noktalardan kurtulduğunuzu fark etmeniz zor olmayacaktır. Elma sirkesi, gözeneklerin açılmasını ve buradaki fazla yağların atılmasını sağlar. Ayrıca akne oluşumuna yol açan mikropları öldürerek cildinizin sağlıklı olmasına da yardımcı olur. Elma sirkesi ve suyla cildinizi her gün temizleyerek siyah nokta oluşumunu tamamen önleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM