• DOLAR
  6,8123
  %0,03
 • EURO
  7,5943
  %0,34
 • ALTIN
  381,01
  %0,03
 • BIST
  8,5246
  %0,10
Tırnaklarınız Çabuk Kırılıyor veya Ayrılıyorsa Bedeniniz Size Bir Şey Anlatmak İstiyor

Tırnaklarınız Çabuk Kırılıyor veya Ayrılıyorsa Bedeniniz Size Bir Şey Anlatmak İstiyor

Manganez Eksikliği Manganez güçlü antioksidan özelliklere sahip olan ve kemik gelişimi, kolesterol, sakatlıkların iyileşmesi, amino asitler ve karbonhidratların emilimi için hayati öneme sahip bir mineraldir. Bu mineral kemiklerinizin durumu için hayati öneme sahip olduğu gibi B ve C vitaminleri ile birlikte tüketilmesi beyin sağlığınıza katkıda bulunduğu gibi sizi kanserden de korur. Eğer bedeninizde manganez eksikliği […]

Manganez Eksikliği

Manganez güçlü antioksidan özelliklere sahip olan ve kemik gelişimi, kolesterol, sakatlıkların iyileşmesi, amino asitler ve karbonhidratların emilimi için hayati öneme sahip bir mineraldir. Bu mineral kemiklerinizin durumu için hayati öneme sahip olduğu gibi B ve C vitaminleri ile birlikte tüketilmesi beyin sağlığınıza katkıda bulunduğu gibi sizi kanserden de korur.

Eğer bedeninizde manganez eksikliği varsa, aşağıdaki şu belirtileri yaşayabilirsiniz:

Manganez Eksikliğinin Belirtileri

 • Kusma
 • Baş dönmesi
 • Yorgunluk
 • Duyma kaybı
 • Bulantı
 • Zayıf saç ve tırnaklar
 • Daha aşırı durumlarda felç, kısırlık, nöbet ve körlük gibi durumları da tetikleyebildiği bilinmektedir.

Manganez eksikliğinin bazı ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu da bilinmektedir. Bunlardan kaçınmak ve kendinizi korumak için günlük beslenmenize manganez içeren besinler dahil etmeniz gerekmektedir.

Manganez Açısından Zengin Besinler

Tohumlar ve Fındıklar

Ceviz, fındık ve fıstık gibi besinler en zengin manganez kaynakları arasındadır. Aynı zamanda E vitamini, lif, bakır ve magnezyum da içermektedirler.

Ispanak

Sadece bir bardak ıspanak, günlük önerilen K vitamini miktarının 6 katını, A vitamini miktarının ise 2 katını içermektedir. Bu, koyu yeşil renkli yapraklara sahip olan sebzeleri dünyanın en sağlıklı yiyecekleri arasına sokmaktadır.

Fasulye

Kuru fasulyeden, Ayşe Kadın fasulyeye kadar birçok fasulye türü ve bezelye C vitamini, lif ve magnezyum açısından zengindir ve genel sağlığınız için oldukça faydalıdır.

Tofu

Manganez açısından zengin olmasının yanı sıra tofunun içinde kalsiyum, demir, bakır ve omega 3 yağ asitleri bulunur. Bu, vejeteryenlerin da sağlıklı kalmak için et yerine tükettiği bir besindir.

Siyah Çay

Siyah çay kesinlikle yeterli manganezi almanızı sağlayacak en kolay yöntemlerden birisidir. Dahası, kalp ve kemik sağlığınız için de oldukça faydalıdır.

Deniz Ürünleri

Istakoz, midye ve istiridye bol miktarda manganez, V vitamini, omega 3 yağ asitleri ve gerekli amino asitler içermektedir.

Tam Tahıllar

Bulgur, yulaf ezmesi, pirinç, darı ve kinoa şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları ve bazı türdeki kanser riskini azaltmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bir şeyler inşa etmek, şu anda yapmanız için çok yararlı olacaktır. Hatta ilişkilerinizi güçlendirebilir! Yakın bir arkadaşınız ya da partneriniz için mutfağa girin ve onlar için yemek yapın. İşte bu kadar kolay!

BOĞA BURCU YORUMU

Hayalleriniz canlı, keyifli ve karar vermenize yardımcı olacak bilgilerle dolu olabilir. Bugün hayatınıza yeni ve heyecan verici temaslar gelebilir, muhtemelen gelirinizi artırmanın yollarını göstermede yardımcı olur. Yeni kariyerler, oturumlar ve yatırımlar umut verici ve dikkate değer görünmektedir. Yolunuza çıkan her şeyden en iyi şekilde yararlanın. Bir fark yaratabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün muhtemelen romantizme odaklanıyorsunuz. Sevgiyi çevreleyen gezegensel enerjiler ümit vericidir. Eğer bir ilişkiniz varsa, siz ve partneriniz birlikte bir hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz kim bilir belki günün sonunda karşınıza biri çıkabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün, sağlık, enerji ve dayanıklılık ile öne çıkıyorsunuz. Gönüllü çalışma veya kişisel bir proje olsun, iş yerinde iyi olmalısınız. Geçmiş çabaların sonuçlarını görme ihtimaliniz yüksektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Aşk ve romantizm bugün gündeminizde en üst sırada olacak. Şimdi özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsun. Mevcut ve potansiyel aşk partnerleri sizi güçlü bir şekilde çekebilir. Çocuklar ayrıca mutluluk ve memnuniyet kaynağı olabilirler. Her anlamda güzel bir gün.

BAŞAK BURCU YORUMU

Yaklaşan bir aile sohbeti hakkında endişeleniyor musunuz? Kendinizi germeyin. Bunlar her zaman içinizde en iyisini gören (ya da en azından deneyen) insanlardır. Onların beklentilerini karşılayıp karşılamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Durumun içinde mikroskop altındaymış gibi hissederseniz, gergin olacaksınız. Rahatlayın ve bu insanların deneyimlerine güvenin. Onlar seni seviyor! Bunu göreceksiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Kariyer veya finansal anlamda harika haberler alabilirsiniz. Yazılı veya yayıncı olarak çalışmayı ya da bu konuda herhangi bir sanatı düşünüyorsanız, olayları harekete geçirmenin günüdür. Hayal gücünüz yüksek seviyede çalışıyor ve başkalarıyla iletişim kurabiliyorsunuz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün tanıştığınız herkese karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissetmelisiniz. Parayla ilgili iyi haberler, özellikle olumlu hissetmenize neden olmuş olabilir. Bu, yeni insanları size çekebilir ve zaten hayatınızda olanları da size yaklaştırır. Sanatsal bir proje başlatmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanın tam günü. Yaratıcı fikirler özgürce akmalıdır.

YAY BURCU YORUMU

Güzel, olumlu, sıcak ve sevgi dolu görünmeye bugün özellikle dikkat ediyorsunuz. Özgüveniniz, iyimserliğiniz ve kararlılığınız önümüzdeki birkaç gün içinde zirveye ulaşmalıdır. Yeni bir ortaklık, iş dünyası, yaratıcı proje ya da romantizm... Başlamayı düşündüğünüz her şeyin başarılı olması ve yolunuza iyi bir şans getirmesi muhtemeldir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Yaratıcı ilham bugün derinden gelebilir. Vizyonlar, hayaller - hayal gücünüzü heyecanlandıran her şey - yeni projeler için fikirler getirebilir. Tek dezavantajı maddi olarak bir süre katkı sağlamamak olabilir. Ancak bu noktada sabırlı olmak en önemli şey.

KOVA BURCU YORUMU

İşler sizin için zaman zaman kolaysa sorun değil. Başka bir deyişle, bir arkadaşınızı vurgulayan bir görev veya test sizin için parkta yürüyüş yapmak kadar kolaysa kendinizi suçlu hissetmeyin. Herkesin kendi beceri seviyesi vardır ve sizinki belli bir şekilde çok yüksek olur. Bir şey zorsa sizin için iyi olacağını düşünmeye devam etmeyin. Zor bir meydan okuma her zaman hayattaki iyi bir derse eşit değildir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sıcaklık ve dostluğu başkalarına yansıtmak için her zamankinden daha heveslisiniz. . Sanatsal veya yaratıcı bir faaliyet için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Bugün başladığınız şey her ne olursa olsun, yeni bir sanatsal proje, kariyer veya romantizm muhtemelen başarılı olacaktır.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM