• DOLAR
  6,7315
  %0,00
 • EURO
  7,5611
  %-0,19
 • ALTIN
  368,10
  %0,09
 • BIST
  8,4568
  %-0,29
Tuvalet İspirtosunun 10 Kullanım Alanı

Tuvalet İspirtosunun 10 Kullanım Alanı

Tuvalet İspirtosunun 10 Kullanım Alanı Tuvalet ispirtosu birçok insan tarafından dezenfektan olarak veya yapışkanların temizlenmesi için kullanılmaktadır. Ancak insanların çoğunun bilmediği, dezenfektan olarak kullanılmasının yanı sıra birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Kozmetikte bile kullanılabiliniyor! Yatak Böceklerinizden Kurtulun Yatak böcekleri, yaşadığınızda kurtulması zor bir sorundur. Ancak çok dikkatli olsanız bile, tatilden döndükten veya bir arkadaşınızda kaldıktan […]

Tuvalet İspirtosunun 10 Kullanım Alanı

Tuvalet ispirtosu birçok insan tarafından dezenfektan olarak veya yapışkanların temizlenmesi için kullanılmaktadır. Ancak insanların çoğunun bilmediği, dezenfektan olarak kullanılmasının yanı sıra birçok kullanım alanı da bulunmaktadır. Kozmetikte bile kullanılabiliniyor!

Yatak Böceklerinizden Kurtulun

Yatak böcekleri, yaşadığınızda kurtulması zor bir sorundur. Ancak çok dikkatli olsanız bile, tatilden döndükten veya bir arkadaşınızda kaldıktan sonra evinize sızabilirler. Ancak neyse ki, tuvalet ispirtosu bu zararlı canlıları öldürmenizde size yardımcı olabilir. Bir şişeyi tuvalet ispirtosu ile doldurun ve yataklarınızın ve çarşaflarınızın üzerine bolca püskürtün. Yatak böcekleri yumurta bıraktıklarından dolayı, bu işlemi onlardan tamamen kurtulana kadar birkaç sefer tekrarlamanız gerekebilir.

Deodorant Müdavilidir

Eğer hafta sonu geziye çıktığınızda deodorantınızı evinizde unuttuysanız, panik yapmanıza gerek yok. Tuvalet ispirtosu, kötü vücut kokularına neden olan bakterileri öldürür ve her ilk yardım kutusunda kolayca bulunur. Ancak bunu geçici bir çözüm olarak kullandığınızdan emin olun çünkü alkole uzun süre maruz kalmak cildinizi tahriş edebilir.

Ev Yapımı Buz Kompresi

Eğer bunu dondurucuya koyarsanız, soğuk, kalın bir kıvamdan ziyade buza dönüşecektir. Bu niçin önemli? Bu özelliği sayesinde alkolü, kendi buz kompresinizi yaratmak için kullanabilirsiniz. Ağzı hava almayan bir poşet içerisine bir ölçek alkol ve 2 ölçek su ekleyin. Dondurucuya koymadan önce içindeki havayı aldığınızdan emin olun. Bir saat sonra karışımınızın istediğiniz kıvama gelmiş olacaktır. Yaralanmalar için veya bisiklet turunuzda sizi soğutacak bir buz poşeti olarak kullanabilirsiniz.

Bitleri Öldürür

Tuvalet ispirtosu, bitlerden kurtulmak için de harikadır. Bir şişeyi alkol ile doldurun ve içine birkaç damla lavanta yağı ekleyin. Dışarı çıkın ve karışımı saç derinize ve saçlarınıza bolca uygulayın. Ölü bitleri temizlemek için saçlarınızı tarayın. Tüm bitlerden kurtulmak için saçlarınızı taramadan önce tarağınızı hazırladığınız karışım içinde yarım saat boyunca bekletebilirsiniz.

Kulaklarınızı Temizler

Birçok insan kulaklarını temizlemek için hala pamuklu çubukları kullanıyor ancak bu çubuklar pislikleri kulağınızın kanalında daha geriye doğru ittiğinden ötürü oldukça tehlikeli bir yöntemdir. Kulaklarınızı temizlemenin daha kolay bir yolu bulunuyor: sirkeyi, tuvalet ispirtosu ile bir bardak içinde karıştırın. Karışıma pamuğu batırın ve kulağınıza bir damla bırakın. Kir, kendiliğinden dışarı gelecektir.

Oje Çıkartır

Sıradan asetonlar içlerinde kimyasallar içermektedir ki, bunlar tırnaklarınızın sağlığı açısından zararlıdır. Kokusundan ötürü mide bulantısı bile hissetmeye başlayabilirsiniz. Saf tuvalet ispirtosu bir diğer seçeneğinizdir. Ojeleri çıkartmak olağandan biraz daha uzun sürebilir ancak tüm süreç boyunca tırnaklarınız hasar görmeyecektir.

Kıl Dönmesine Son

Kıl dönmesi büyük bir sorundur. Bikini hatlarınızı veya koltuk altınızı traş ettikten sonra orada kırmızı noktalar mı görüyorsunuz? Bu, cildinize biraz tuvalet ispirtosu sürerek engelleyebileceğiniz bir sorundur. Alkol, cildin tahriş olmasını engelleyecek ve cildinizi tekrar pürüzsüz yapacaktır.

Cildinizi Temizler

Benzol peroksit, sivilce karşıtı kremlerde bolca bulunan bir maddedir ancak tuvalet ispirtosu da oldukça işe yarar. İltihaplanma önleyici ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde, sadece mevcut sivilcelerinizi geçirmeyecek aynı zamanda sivilcenizin etrafındaki bölgeyi de besleyerek, olası sivilceleri de önleyecektir. Doğrudan sivilcenin üzerine uyguladığınızdan emin olun ve uzun vadeli kullanımının cilt tahrişine neden olacağını da unutmayın.

Uçuk

İnsanların %85’inde herpes virüsü bulunmaktadır ancak bunların çok azı uçuk olarak görünür. Eğer bir noktada uçuğunuz acılı bir şekilde uç vermeye başlarsa, ilgili bölgeye %70 izopropil alkol uygulayın. Michigan Üniversitesi’nin araştırmalarına göre bu, uçuğunuzun çok hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

El Temizleyicisi

Tuvalet ispirtosu harika bir ev yapımı el temizleyicisi olabilir. 4 ml aloe vera jelini, yarım yemek kaşığı izopropil alkolü ve birkaç damla çay ağacı yağını ağzı kapatılabilinir bir şişede karıştırın. Ev yapımı el temizleyicisini hazırlamak bu kadar kolay!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün parayla ilgili bazı evrak işlerini yürütmeniz gerekebilir, Koç. Faturaların ödenmesi, depozito yatırılması veya tahsil edilmesi gerekebilir. Küçük olaylar sizi rahatsız edebilir ve bazı hayal kırıklıklarına neden olabilir. Size yakın olan kişiler de dahil olmak üzere her türlü iletişim, gün içinde ters gidebilir. Ama tüm bunlar hayatınızın olumlu dönüşünü değiştiremez. Devam edin...

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün romantik bir partnere karşı özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyor olabilirsiniz ve bu duygu muhtemelen karşılıklıdır. Birbirinize ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz. Telefon mesajları alınamayabilir veya kişinin yapması gereken önemli bir şey olabilir. Sonunda ikiniz, yarından önce istediğinizi yapamasanız bile konuşacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Yaratıcı, sanatsal veya hizmet odaklı çalışma fikirleri kalın ve hızlı gelebilir ancak farklı olasılıklar arasında parçalanabilirsiniz. Tüm fikirleriniz uygulanabilir gibi görünüyor ancak bir an için karara varmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Başkalarının tavsiyesini sormak iyi bir fikir olabilir. Önerilerini tam olarak yapmasanız bile, tavsiye size yeni seçenekler gösterebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Grup etkinliklerine ve sosyal etkinliklere olan hevesiniz yüksektir. Fikirlerinizi başkalarıyla tartışmak isteyebilirsiniz ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir ancak coşkunuz bu yüzden kaybolmamalı. Bugün planladığınız her şey süreç zor olsa bile memnuniyet verici olacaktır.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evniniz misafirlerinizle dolup taşabilir. Bununla birlikte, planlarınız bir şekilde yanlış iletişim, teslim edilmeyen mesajlar, trafikten kaynaklanan gecikmeler veya diğer engeller nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun coşkunuzu azaltmasına izin vermeyin. Yapmaya çalıştığınız her şey geçici hayal kırıklıklarına rağmen meyve vermeye başlayacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün düşüncelerinizi yazmak için güçlü bir ihtiyaç hissedebilirsiniz ama kelimelere dökmeniz için biraz fazla şekilsiz olabilirler. Ayrıca arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle iletişim kurmakta zorluk çekebilirsiniz. Birbirinizi özlemeye devam edebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere gidememek sinir bozucu olabilir. Küçük tahrişlere rağmen eğlenceli bir gün olmalı.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün bir grup etkinliğine katılabilirsiniz ancak katılan kişilerin iyi bir dinleyici olmamaları canınızı sıkabilir. Herkesin ne olması gerektiğini ve nasıl yapılacağını anlamalarına yardımcı olmak sizin sorumluluğunuzda olacak. Küçük bir mali çöküş içinde olabilir ve onu nasıl harcayacağınız konusunda biraz endişelenebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Size en yakın olanlarla iletişim kurmak bugün zor olabilir. Bu biraz üzücü olabilir çünkü şu anda özellikle sıcak ve sevgi dolu hissediyorsunuz. Hatta belki de kızgın olduklarından ve sizinle konuşmak istemediklerinden bile endişe edebilirsiniz. Durum böyle değil. Denemeye devam et. Sonunda onlara ulaşacak ve istediğiniz yanıtı alacaksınız.

YAY BURCU YORUMU

Bugün bir tür sanatsal proje üzerinde çalışabilirsiniz. Çok çaba harcayacaksını, ancak sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Bu birçok revizyona neden olabilir. Sonunda durmak zorunda kalacaksın. Çok fazla düzeltme yapabilirsiniz. Ne üzerinde çalışırsanız çalışın, nesnel kalmaya çalışın ve gerçekçi olmayan beklentilere kapılmayın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Özellikle arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize yakın hissetmeniz gerekse de, bugün onlarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Belki de gizli olmasını tercih ettikleri sıkıntıları var ve paylaşmak istemiyor olabilirler. Sabırlı ol. Anlamaya çalış. Sorunlarını yarın sizinle paylaşabilirler.

KOVA BURCU YORUMU

Belki gelecekteki bir sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma beklentisiyle yeniden dekore etme arzusu bugün sinir bozucu olabilir. Muhtemelen bazı kesin fikirleriniz var ancak istediğiniz sonuçları üretmek için ihtiyacınız olan malzemeleri bulamıyorsunuz. Ne planlıyorsanız, önceden telefon etmek ve hangi kaynakların kullanılabilir olduğunu görmek iyi bir fikir olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Seyahat aklınızda olabilir. Muhtemelen gelecekteki bir tatil olasılığı için heyecanlısınız. Bugün bazı düzenlemeleri tamamlamanız gerekebilir, ancak konuşmanız gereken insanlara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu sinir bozucu ama hevesini azaltmamalı. Denemeye devam et. Sonunda uygun kişiye ulaşacak ve başarmaya çalıştığınız her şeyi bitireceksiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM