Çalışan kadınlar için giyim önerileri

İş dünyasında giyim gerek karşısındaki insana saygınlığını göstermek amacıyla olsun, gerek güven verici olmak amacıyla olsun her zaman önemli olmuştur. Bu bağlamda iş dünyasındaki kadınlar da diğer hemcinsleri gibi giyim kuşamlarına ciddi önem göstermek zorundadırlar.

Bir kadın öncelikle ilk tercihini kendisini daha saygın gösteren giyim parçalarını seçmek noktasında yapacaktır. Pantolon mu yoksa etek mi ikileminde mutlaka bir karara varmalı ve buna göre bir kombinasyon yapmalıdır. Bunların üstüne giyeceği gömlek ve bluzlar tercih edeceği pantolon ya da eteğe göre biçim ve şekil değiştirecektir.

Bir kadın için giyim önemli, çalışan bir kadın için ise çok daha önemli. Bu noktada kadınlar pantolon-etek tercihinden sonra diğer giyim parçalarını da dikkatle seçmelidirler. Bu noktada amaç tamamen saygın ve şık görünmektir. Unutulmamalıdır ki insanlar birbirleri ile iletişimde ve yargıda bulunma konusunda karşıdaki insanın giyim kuşamına ciddi önem verirler. Bir kadın, bu konuyu amacına uygun olarak kullanıp işinde gayet itibarlı bir konuma ulaşabilir.

Pahalı giyinmek şık giyinmenin kesinlikle bir şartı değildir. Bütçeyi aşmadan yapılacak kombinasyonlarla oldukça şık bir takım oluşturulabilir. Ayrıca satın alınacak elbiselerin takım halinde olmasına da gerek yoktur. Yeter ki uyumlu renklerde ve tarzlarda olsun elbiseler. Bu nokta da iyi bir terzinin çok yardımı dokunabilir. Örnek olarak yüksek meblağlara alınmış bir ceket yerine giyecek olanın bedenine göre adapte edilmiş bir ceket çok daha şık olabilir.

Belirtilen noktalar haricinde kalan her tercih giyecek kişinin zevklerine kalmıştır. Unutulmamalıdır ki karşıdaki insanda oluşturulacak şık ve itibarlı intiba çok önemlidir.

0 Yorumlar