Tarif edilemez tutku: Ayakkabılar

Kadınlar bilir, bir kadın için ayakkabı anlatılması güç bir beğeni noktasıdır. Birbirinden güzel ayakkabı modelleri sırf kadınların bu arzusunu karşılamak için tasarımcılar tarafından özenle tasarlanmaktadır.

Milattan önceye dayanan ayakkabıların keşfi her ne kadar ayakları zararlı maddelerden korumak için kullanılmış olsa da ayakkabıların bu özelliği kadınlara gelince ikinci planda kalmaktadır. Asıl önemli olan o ayakkabının şıklığı ve güzelliğidir. İşte bu tür düşünceler sayesinde şimdi onlarca yüzlerce ayakkabı çeşitleri vardır. Haliyle bu kadar çok seçenek varken kadınların çok kararsız kalmaları ve kendilerine yakışan en güzel ayakkabı modelini bulmaları bir hayli zor olmaktadır. Bu zorlu seçim için bu yazımızda en çok tercih edilen, en şık, en zarif, en güzel ayakkabı modellerini siz kadınlara sunuyoruz.

Bir kadın için ayakkabı türlerinin arasında en çok göze batan, en çok arzu edilen model tabii ki topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar bu denli sevilmesi beraberinde topuklu ayakkabılara olan ilgiyi her geçen gün artırmış haliyle her geçen gün topuklu ayakkabıların modeli ve bu topuklu ayakkabıların kendi içinde çeşitleri artmıştır.

Topuklu ayakkabı seven ama modelinde kararsız kalan kadınlar için ise bu sıralar favori modelimiz platform topuk ayakkabıdır. Yaz ayının da gelmesiyle hem sokakta hem davetlerde rahatça kullanılabilinen platform topuk, zarif ve şık görüntüsüyle en çok tercih edilen topuklu ayakkabı modelidir.

Hazır yaz ayı modellerine giriş yapmışken yazın en çok tercih edilen modellerden biri de bağcıklı ayakkabı modelleridir. Hafif, ayağı sıkmayan, ferah ve tabii ki şık modellerden biri olan bağcıklı ayakkabı modelleri yaz aylarının vazgeçilmezidir. En popüler ayakkabı modellerinden biri ise fiyonklu ayakkabılardır. Ayakkabıların ucuna yapıştırılan fiyonk ile oldukça şirin ve şık gözüken bu tarz ayakkabılar yaz kış tün ayakkabı modellerinde karşımıza çıkabilir ve arzu edenler kadınlar tarafından dört mevsim kullanılabilir.

Fiyonklu ayakkabılardan sonra en çok tercih edilen model ise püsküllü ayakkabılardır. Ayakkabısının önünde fiyonk olmasından haz etmeyen kadınlar için düşünülmüş püsküllü ayakkabı modelleri, göz alıcı cıvıl cıvıl tasarımlarıyla kadınların beğenerek giydiği modellerden biridir. Genelde yaz ayı modellerinde karşımıza çıkan püsküllü ayakkabılar rahat ve şık kullanımıyla oldukça tercih edilir.

Yaz ayı modellerine hazır giriş yapmışken tabii ki yaz ayı modellerinin en çok tercih edilenini söylemeden geçmek olmaz. Yaz ayı ayakkabı modellerinin olmazsa olmazı parmak arası sandaletlerdir. Oldukça rahat ve kullanışlı olan bu modeller bir o kadar da güzel ve hoş görüntüsüyle kadınların aklını hemen çelebilmektedir.

Yaz aylarında ayakkabı alacak kadınlar için parmak arası sandaletler ısrarla önerilen bir modeldir. Bu senenin ayakkabı modasında öne çıkan renk metalik sarı olarak kabul görmüştür. Özellikle de yaz ayı modellerine dikkat eden kadınların da fark edeceği üzere bu senenin ayakkabı modası rengi metalik sarıdır. Oldukça hoş bir görünüm katan bu renk tonu hemen hemen her modelde işlenmiş ve çoktan vitrinlerde ki yerini almaya başlamıştır.

Binlerce çeşit arasından en gözde ayakkabı modellerini sıralamış bulunuyoruz. Hem kendine yakışan hem de modaya uygun bir ayakkabı almak isteyen kadınlar söylemiş olduğumuz tüyolar sayesinde en kısa süre içerisinde en güzel ayakkabı modellerini bulacak ve sonunda buldukları model ile siz kadınlar tutkularınızı tarif edebileceksiniz.

0 Yorumlar