Terleme vücutta bulunan zararlı sıvıların ter bezleri sayesinde vücuttan atılması olarak tabir edilir. Her insan vücudunda terleme olayı yaşanır. Ter atma yöntemi ile yağların yakılması spor yapan, vücudu zorlayan işlevler yapan kimselerin çok terlemesine sebep olmuştur. Yine çok terlemeye bir başka örnek ise güneşin zararlı ışınları ile savaşan deri organizmalarının ter bezlerinde bulunan kimyasalları harekete geçirmesidir böylelikle vücut normalden daha çok terler. Görüldüğü üzere terleme tamamen normal bir durumdur ve her insan terler.

Vücut terlemesi antioksidanlar ile bir savaş olduğundan aslında terlemeyen insan sağlığından şüphe duymalıdır. Fakat her ne kadar terleme normal bir olay olsa da her şey gibi terlemenin de aşırı olduğu bazı kişiler vardır. Vücudunda gerçekten çok aşırı şekilde terleme olduğuna inanan kimsenin ilk önce doktora gitmesi tavsiye edilmektedir. Doktora gitmelik bir durum olmayan kişiler için ise bazı doğal yöntemler mevcuttur. Terlemeye karşı en etkili doğal yöntemlerden biri ada çayıdır. Ada çayının salgılamış olduğu enzimler vücuttaki ter bezlerini dengeleyerek aşırı terlemeyi önlemektedir. Vücudun sıvı dengesini de ayarlayan ada çayını aktarlardan rahatlıkla temin edilebilir. Ada çayının yanı sıra domates suyu da vücutta ki ter bezini dengelemekte oldukça iyidir.

Ter kötü koku yaymaz. Asıl kötü koku terin vücutta uzun süre kalması sonucu vücuttaki bakterilerle etkileşime girmesiyle oluşur. Bu kokudan rahatsız olanların ise elma sirkeli su ile terleyen bölgeyi düzenli olarak temizlemeleri tavsiye edilmektedir.