Kadınların güzelim kombinlerinin olmazsa olmazı şık çantalar da yeni sezonun modasına uygun trendler belli olmaya başladı. Kadınların bir dünya yükünü sığdırdığı ve hoş bir aksesuar olarak kullandığı çantalar birbirinden farklı çeşit ve modelleriyle her yerde karşımıza çıkmaktadır. Hep en güzelini kendilerine arayan kadınlar için bir diğer önemli konu güzel olduğu kadar çantaların modaya uygun olmasıdır. Her bütçeye ve zevke hitap eden çanta türleri arasında kaybolmamak için modanın trendlerine göre ayrım yapmak her kadın için daha cazip bir fikirdir.

Bu sezonun çanta modasına şöyle bir göz atacak olursak bizi ilk karşılayan çanta modeli çapraz çantalardır. Tek omuz olarak vücuda çapraz takılan bu çanta modeli hazır yaz ayının da getirdiği avantajla oldukça popüler hale gelmiştir. Geçen sezon moda trendlerinin zirvesinde yer alan püsküllü çanta modelleri bu sezonda yerini kaybetmeden hala moda basamaklarında ki yerini koruyor. Bu sezon ani bir çıkışla her tasarımcının gözdesi haline gelen retro çantalar kadınların şıklığına şıklık katıyor. Bu sezonun moda çantalarına bakmaya devam ettiğimizde karşımıza desenli çantalar çıkıyor. Özellikle yaz ayının cıvıl cıvıl renklerini desenlerde buluşturan çantalar şu sıralar oldukça popülerdir.

Çanta modasında en büyük trendlerden biri de minik çantalardır. Yaz ayının verdiği rahatlık ile artık fazla yüklerden kurtulmak istenmesi minik çantaları bu sezonun trendi haline getirmiştir. Bu yüzden çanta alacak kadınların alacakları çanta modelinde minik çantaları tercih etmeleri tasarımcılar tarafından tavsiye edilmektedir.